Baník se do čela nedostal. V Plzni nakonec gól nepadl

Sport Sport, Red Spo
1. 3. 2010 19:41
Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 0:0
Výrazový tanec na trávníku v Edenu v podání Aleše Neuwirtha (v modrém) a Pavla Fořta. | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Vedoucím týmem fotbalové Gambrinus ligy zůstává po sedmnáctém kole severočeský Jablonec.

Možnost sesadit staronového lídra z první příčky nevyužili ani fotbalisté Baníku Ostrava, kteří v pondělní dohrávce jen  remizovali na hřišti Plzně 0:0.

Oba celky sice měly gólové šance, nicméně doplácely na jejich neproměňování. Lépe do střetnutí vstoupili domácí, když se už ve čtvrté minutě objevil v nadějné pozici Petržela, ale důležitou chvíli se ukopl.

Podobně nepřesným zakončením se o chvíli později prezentoval i Jan Rezek. Další příležitost měl plzeňský forvard ve třiadvacáté minutě, kdy ho oslovil přihrávkou ex-ostravský záložník Rajtoral.

Rozhodčí však zastavili celou akci pro ofsajd. Opakované televizní záběry však potvrdily, že se jednalo o chybné rozhodnutí.

Baník dostal do šance paradoxně další jeho bývalý hráč David Bystroň, který se v závěru první půle ukopl, ale nebezpečnou situaci uhasil včas vyběhnuvší brankář Ticháček.

Domácí pak byli nejblíže brance po přestávce, kdy Horváthův centr vyrazil Baránek jen před sebe a následující dorážku vykopl z brankové čáry Nevés. A když v závěru neuspěl na druhé straně ani hlavičkují Varadi, rozešly se oba týmy smírně.