reklama

Nastoupí Baroš proti Spartě? Nemá cenu riskovat, tvrdí kouč

Fotbalisté Baníku Ostrava po dvou posledních prohrách opět vážně aspirují na sestup z nejvyšší soutěže. I proto by jim přítomnost Baroše na hřišti hodně pomohla. Fotbalisté Baníku Ostrava po dvou posledních prohrách opět vážně aspirují na sestup z nejvyšší soutěže. I proto by jim přítomnost Baroše na hřišti hodně pomohla. autor: Dalibor Sosna
Baník Ostrava čeká v sobotu prestižní duel proti Spartě, ale stejně jako loni jsou oba týmy výkonnostně tak vzdálené, že favorit je jasný.

Ostrava - Forma v posledních dvou ligových zápasech je pro fotbalisty Baníku Ostrava varující. V domácím utkání s Libercem (0:1) a v pondělním v Mladé Boleslavi (0:2) nevypadali jako ligoví hráči, navíc v sobotu od 20.30 je čeká rozjetá Sparta Praha.

Baník nemá kam sáhnout, má úzký kádr

Moc dobře to ví i trenér Martin Pulpit. „Tyhle dva zápasy nám nevyšly, ale máme pro to spoustu objektivních příčin,“ tvrdí. „Máme opravdu velký počet zraněných, zejména v obraně.“

Také směrem dopředu mu chybí kvalita. „Ve chvíli, kdy už se vrátil do kondice a formy Martin Lukeš a mohl v Mladé Boleslavi nastoupit, tak zase dostal teplotu. Už na začátku naší společné spolupráce jsem věděl, že budu pracovat s úzkým kádrem,“ pokrčil rameny Martin Pulpit. „Když vám vypadnou Mach, Starý, Droppa a Baroš, tedy čtyři hráči základní sestavy, je to cítit.“

Zápas se Spartou je pro Baník a jeho fanoušky vždy prestižní a tým z Bazalů to nepopírá. Ale zároveň je cítit, že rozjetou Spartu by Baník nezastavil pravděpodobně ani s vyprázdněnou marodkou a už v úterý čeká důležitá dohrávka proti Jihlavě. „Oba zápasy jsou důležité a v obou leží na hřišti tři body,“ nechce se nechat svést spekulacemi Pulpit.

Baroš asi proti Spartě nebude hrát

Zda nastoupí už proti Spartě Milan Baroš, který vynechal kvůli svalovému zranění poslední utkání v Mladé Boleslavi je otázka. Baník kolem útočníkova startu vytváří mlhavo. „To uvidíme až v sobotu. Každopádně Milan nastoupí, až se bude cítit naprosto v pořádku. Nemá cenu riskovat další zranění,“ varuje Pulpita podzimní zkušenost se Svěrkošem.

Jedna věc je jistá. Baroš s týmem normálně trénuje, údajně necítí žádné potíže, ale nejspíš se proti Spartě neobjeví v základní sestavě. Na Bazalech opravdu cítí, že Sparta v letošní sezoně hraje jinou ligu a zápasy se soupeři, se kterými se ostravský tým může reálně měřit, teprve čekají. A tam bude Baroš, jeho práce a zkušenosti zapotřebí.

Klíčová dohrávka s Jihlavou

Že Baník jen těžko obere Spartu o body, s tím se víceméně mezi odbornou veřejností počítá. Stejní experti však varují, že může mít Baník problém porazit i velmi slušně hrajícího a už v lize otlučeného nováčka z Jihlavy.

Už nyní je Baník opět namočený až po uši v sestupových patrech, bez tří bodů proti Jihlavě bude jeho ligová účast opět ohrožena. „To si nepřipouštíme, myslíme pozitivně,“ burcuje trenér Pulpit.

reklama