Baník se na druhé místo nedostal. Prohrál v Boleslavi

22. 11. 2009 19:04
Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (1:1)
Marek Kulič se opět trefil
Marek Kulič se opět trefil | Foto: Josef Mašek

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v nedělním zápase patnáctého kola Gambrinus ligy na svém hřišti Baník Ostrava 3:1, a upevnili si tak s pětadvaceti body svou šestou příčku v tabulce.

Baník naopak stále zůstává na místě čtvrtém.

Přitom svěřenci Miroslava Koubka mohli před úvodním výkopem kalkulovat s tím, že by se v případě vítězství přesunuli až na druhé místo. Zápas pro ně ovšem nezačal dobře.

Po čtvrt hodině hry totiž zastavil Táborského střílenou přihrávku v pokutovém území Lukeš rukou a sudí Damková odpískala bez váhání pokutový kop.

K němu se následně postavil Ludovic Sylvestre a přestože brankář Baránek vystihl směr jeho střely, vytěsnit ji už mimo tři tyče nedokázal.

Radost ale vydržela domácím fanouškům jen dvě minuty. Lukešův dobře kopnutý roh dopravil pro změnu hlavou do sítě stoper René Bolf - 1:1.

Boleslavští ovšem nadále působili aktivnějším dojmem a vedení jim mohl vrátit nejprve Táborský, a po něm i Mendy. Ani jeden z nich si však z dobrých pozic nedokázal hostujícího gólmana překonat.

A když gólem neskončil ani závar Kuliče s Rajnochem v závěru první půle, šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

Ani po přestávce se však obraz hry nijak nezměnil. Boleslavští svého soupeře přehrávali a hostující naději na bod držel dobře chytající Baránek.

Ten znovu prokázal své kvality v devětapadesáté minutě, kdy vyrazil do zázemí tvrdou ránu Mendyho. Rozhodnutí tak přišlo sedmnáct minut před koncem.

Střídající Nečas našel přesnou přihrávkou Marka Kuliče a zkušený forvard znovu strhl svou devátou brankou v sezoně vedení na stranu domácích

Konečný zisk třech bodů pak ještě v závěru pojistil s pomocí brankové konstrukce Jan Rajnoch.