reklama

Baník se sbírá z těžkého K.O.: Jsme úplně dole

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z gólu, zatímco ostravský Střihavka smutní. Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z gólu, zatímco ostravský Střihavka smutní. autor: Václav Rojík, FC Viktoria Plzeň
Baníkovci: Zápas rozhodla penalta

Ostrava - Měla to být náprava nečekaného selhání v Příbrami, ta se však v sobotním utkání s Plzní fotbalistům Baníku Ostrava (1:4) hrubě nepovedla.

Slezský klub mohl po podzimu pomýšlet i na Ligu mistrů, jenže na jaře prohrál už čtvrtý ze šesti duelů a rozpoložení týmu se nedá nazvat jinak než krize.

"Jsme úplně dole a musíme se zvednout. Jiná cesta neexistuje. Vždycky můžete být hlouběji, my se ale musíme odrazit," povzdychl si v rozhovoru pro klubový web František Rajtoral.

Čtěte také: Plzeň rozstřílela na Bazalech Baník. Teplice remizovaly

Právě on byl jedním z mála baníkovců, kteří v sobotu snesli přísnější měřítka hodnocení.

Hráči zaplatili fanouškům vstupenky na zápas jakožto omluvu za špatné výsledky. Více než třináct tisícovek diváků však vidělo vesměs nepřesné centry od svých hráčů a následné smrtící kontry od Plzně.

Centry trefovaly jen soupeře

"Po celý zápas se nám nevedlo překonat dobře organizovanou obranu soupeře. Dostávali jsme se do předfinální fáze, ale centry nám nešly, trefovali jsme prvního stojícího soupeře ve vápně," popsal dění na hřišti kouč poražených Karel Večeřa.

Přitom ještě na začátku druhé půle debaklu nic nenasvědčovalo. Obzvlášť když střídající Zeher ihned po příchodu na hřiště skóroval.

Fanoušci Baníku Fanoušci Baníku si zápas v Edenu užívali. Foto: Ondřej Besperát

"Chvíli jsme měli opravdu šanci se zápasem něco udělat. Bohužel druhým gólem se utkání zlomilo, jako bychom už si přestali i věřit, že s výsledkem ještě půjde něco udělat. Plzeň trestala naše chyby a byla produktivní," pokračoval Večeřa.

Druhý gól přišel po Horváthově penaltě, které předcházel faul Daniela Tchuře na Petrželu.

"Jasná penalta"

"Co k tomu říct? Jasná penalta, prostě jsem ho potáhl. Byl to zlomový moment. Nešlo o zkrat ani nic podobného, prostě to byl instinkt. Petržela by šel sám na bránu, tak jsem po něm sáhnul. Je mi to líto," sypal si popel na hlavu faulující hráč.

Tento moment nejspíš utkání rozhodl. "Určitě. Tam se to všechno lámalo. Byl to trošku zbytečný moment ve vápně. Nebudeme se ale vymlouvat, prohráli jsme jedna čtyři," smutnil František Rajtoral.

Ve velké euforii ze Slezska naopak odjíždí Plzeň. Slaví první jarní výhru a Ostravě se jí povedlo zvítězit po dlouhých deseti letech.

"Povedlo se nám to, co Plzeň v Ostravě deset let nedokázala. Navíc náš výkon snesl přísnější měřítko, konečně jsme i využívali šance a dařilo se nám to, co v minulých zápasech ne. Výhrady jsem měl jen k začátku druhé půle, řeklkouč Plzně a bývalý baníkovec Pavel Vrba.

reklama