reklama

Baník smutní. Erich Cviertna podlehl rakovině

Fanoušci Baníku smutní. Ve věku 62 let podlehl rakovině trenér Erich Cviertna. Fanoušci Baníku smutní. Ve věku 62 let podlehl rakovině trenér Erich Cviertna. autor: ČTK
Jeden z trenérů fotbalistů Baníku Ostrava Erich Cviertna podlehl v noci na dnešek těžké nemoci. Zemřel v ostravské nemocnici ve věku 62 let.

Ostrava - Trenér fotbalistů Baníku Ostrava Erich Cviertna podlehl v noci na dnešek těžké nemoci. Spolupracovník kouče Martina Svědíka zemřel v ostravské nemocnici ve věku 62 let. Vedení klubu zprávu potvrdilo.

Cviertnu zlomil návrat těžké nemoci, se kterou úspěšně bojoval už dříve během angažmá na Slovensku.

Zkušený trenér ještě se Svědíkem odkoučoval úvod této sezony, ale v srpnu musel být se zdravotními komplikacemi hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě a na lavičku Baníku už se nevrátil.

Cviertna je spojen s historicky nejslavnějším obdobím Baníku na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, kdy dělal asistenta legendárnímu Evženu Hadamczikovi, který slezský klub dovedl ke dvěma titulům.

Už jako hlavní trenér později odkoučoval v nejvyšší soutěži v Baníku a ve Vítkovicích 55 zápasů. Působil i jako asistent v Olomouci a Žilině a ve druhé lize vedl Frýdek-Místek, Třinec nebo Hlučín.

reklama