30. 11. 2009 19:22
Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:0
Fotbalisté Baníku jsou bod za Spartou
Fotbalisté Baníku jsou bod za Spartou | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Pětkrát za sebou vyhráli fotbalisté Sigmy Olomouc před pondělní dohrávkou šestnáctého kola Gambrinus ligy. Porazili dokonce i Slavii v Edenu, jenže na závěr podzimního programu jejich série skončila.

Hanáci nestačili v derby na ostravský Baník, jemuž podlehli 0:2.

Kvůli tomu, že Ostrava stejně jako Kladno nebo Bohemians 1905 nemá vyhřívaný trávník, muselo se utkání hrát jinde než na Bazalech. Slezský klub zvolil "moravské" Vítkovice, kam ovšem přišlo necelých osm tisíc diváků - bylo vyprodáno!

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

A fanoušci domácích se mohli brzo radovat. Svěřenci trenéra Koubka se totiž do vedení dostali už po deseti minutách.

Na pravé straně utekl Varadi, odcentroval do vápna, kde balon nepříliš šťastně vyrazil gólman Lovásik přímo k Mario Ličkovi, který bez větších problémů rozvlnil síť. Čerstvý reprezentant potvrdil střeleckou formu, byla to již jeho sedmá podzimní trefa.

Jenže místo toho, aby gól domácí uklidnil, až moc je uchlácholil.

Sigma totiž v dalších minutách hrozila z několika brejků - v zakončení neuspěl Ordoš, Hořava a jako třetí selhal i Šultes. Ostrava reagovala rychlou akcí, na jejímž konci střílel do brankáře Zeher.

K neuvěřitelné situaci pak došlo v závěru prvního dějství. Hostující Onofrej zahrával rohový kop a díky silnému větru z toho bylo největší ohrožení branky. Míč totiž ve vzduchu změnil směr, přeletěl gólmana Baránka a orazítkoval tyč!

Po poločase podle očekávání více hrála Olomouc. Chtěla vyrovnat a málem se dočkala po několika vteřinách, kdy v pádu zakončoval Šultes mimo tři tyče.

Tým pod vedením kouče Psotky nechtěl končit podzim porážkou, a tak se dál tlačil do útoku. V 57. minutě se dočkal velké šance a zase u toho byl Šultes. Opět však neuspěl, Baránek si s jeho pokusem poradil.

Za pár minut se Ostrava po dlouhé době dostala do brejku, Mičola vzal hostům míč, překopl Lovásika, ale i branku snad o tři metry.

Chvíli poté byl zápas přerušen. Nikoliv kvůli výtržnostem, nýbrž kvůli vhozeným konfetám, které dolétly na druhou polovinu hřiště. Utkání to ještě více zpomalilo, ovšem to Baníku nevadilo, naopak mu to pomohlo.

Obraně v čele Neuwirthem a Bolfem se totiž povedlo snadno zpacifikovat Sigmu a naopak jejich kolegové z útoku přidali druhou a rozhodující trefu. Po rychlém brejku nahrál Lukeš volnému Krautovi, jenž střelou o břevno uzavřel na 2:0.

Baník se tak vrátil na třetí místo - přeskočil o skóre Jablonec a bod ztrácí na druhou Spartu a první Teplice. Olomouc zůstává devátá za Příbramí.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 11. Lička, 89. Kraut. Rozhodčí: Adam - Košec, Marek. ŽK: Lukeš, Neves - Ordoš, Kaščák. Diváci: 7994 (vyprodáno).
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička - Mičola (90. Wojnar), Zeher (82. Kraut), Varadi (90. Strnad). Trenér: Koubek.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Onofrej - Kaščák (82. Vepřek), Hořava (85. Otepka) - Petr (75. Štěpán), Ordoš, Bajer - Šultes. Trenér: Psotka.