reklama

Baník už tlačí na Spartu. O titulu se ale zatím nemluví

Fotbalisté Baníku zažívají úspěšné jaro Fotbalisté Baníku zažívají úspěšné jaro autor: Ondřej Besperát
Autor vítězného gólu Neves: Dudlík jsem sebral synovi

Ostrava - Fotbalová Gambrinus liga má po pondělku dva lídry. Na doposud vedoucí Spartu se totiž dotáhl po dohrávce pětadvacátého kola Baník Ostrava, který zvítězil na hřišti Liberce 1:0.

Tým Miroslava Koubka se na jaře prezentuje velmi dobrou formou, nedávno uspěl po stejném výsledku i v Teplicích, a rázem je tak znovu o něco blíž mistrovskému titulu.

Čtěte také: Baník vyhrál v Liberci a dotáhl se na Spartu

V porovnání s letenským celkem (oba mají shodně 51 bodů) má sice horší skóre, nicméně na začátku května přivítá tradičního rivala na svém hřišti.

Bude to přímá bitva o titul?

"Ve hře o špici tabulky ale není jen Sparta, nesmíme zapomínat ani na Jablonec a Teplice. I s nimi se musí počítat," krotí emoce na oficiálních stránkách Baníku brankář Vít Baranek.

"Pořád tvrdím, že pokud skončíme do třetího místa, bude to úspěch," říká s rozvahou.

Sparta zaváhala v Budějovicích a tato celkem už dvanáctá remíza v sezoně ji cestu za titulem hodně zkomplikovala. Baranek nicméně klopýtnutí svého soupeře příliš nevnímal.

"Abych řekl pravdu, tak to moc nestuduji. Viděl jsem výsledek a neřekl bych, že mě to potěšilo. Možná trochu zahřálo, že pořád je o co hrát, ovšem my se staráme sami o sebe. Já se odteď soustředím na zápas na Bohemce. To je další krok," dodal.

Oslava s dudlíkem? Chystal jsem ji dlouho, usmíval se Neves

Rozhodující gól v Liberci si připsal dvaadvacet minut před koncem kapverdský obránce Fernando Neves.

Ten se nejprve nechal na půli faulovat Nezmarem a po následném rozehrání standardní situace si naskočil na centr Lukeše a přesně umístěnou hlavičkou rozhodl o zisku tří bodů.  

Jeho oslava pak byla vskutku netradiční, vytáhl z kapsy dudlík a běžel ke kotli ostravských fanoušků.  

"Už jsem to měl připravené dlouho. Dudlík jsem sebral synovi, ani manželka to nevěděla. Snad ji to potěšilo," smál se po zápase Neves.

"Máme to takhle nacvičené. Luky (Martin Lukeš) dal výborný centr, já mrknul, kde stojí gólman, a povedlo se mi jej přehodit. Jsem šťastný, že to tak dopadlo. nejde o to, kdo dá góly, hlavní je, že vyhrává Baník," uzavřel.

reklama