roj
19. 8. 2007 21:54
Brankář Vaniak přišel o neprůstřelnost

Praha - Po třech kolech Gambrinus ligy zůstanou v čele tabulky fotbalisté Baníku Ostrava. Plný počet bodů mají na kontě rovněž mužstva Teplic a Slavie, které však přišly o neprůstřelnost.

V posledním víkendovém utkání  poprvé v sezoně kapituloval hrdina předkola Ligy mistrů z Amsterdamu Martin Vaniak. Brankář Slavie však inkasoval v době, kdy už  jeho tým vedl v Českých Budějovicích 2:0. Hosté i přes závěrečný tlak domácích vedení udrželi.

Potřetí vyhráli i fotbalisté Teplic, kteří drtivou většinu zápasu prohrávali. Teplice zvládly hektický závěr zápasu v Mostě. Poprvé se však gólově neprosadil kanonýr Martin Fenin.

Střelecky zastoupil v teplickém týmu  Fenina ex-jablonecký Petr Smíšek, jenž dvěma góly v závěrečné desetiminutovce otočil zápas v Mostě. V severočeském derby držel Most  vedení 1:0 do 79. minuty, kdy srovnal Smíšek. Most šel znovu do vedení po brance Prášila, ale hned na to znovu srovnal Smíšek. Obrat  na 2:3 dokonal v 90. minutě Doležal.

Střelecky na sebe upozornil ve třetím kole i kladenský Jiří Jeslínek, jenž dvěma zásahy pomohl k výhře Kladna nad Viktorií Žižkov 3:2. Po domácí porážce 3:4 od Brna tak Žižkov těsně prohrál další gólově bohatý zápas. Kladno získalo po výhře nad Žižkovem první body v této sezoně.

Překvapivé vítězství 1:0 vybojovali v Brně fotbalisté Plzně. Procházkův gól z konce prvního poločasu tak znamenal další domácí ztrátu pro tým trenéra Uličného, jenž v úvodním kole remizoval na svém stadionu se Zlínem.

Třetí kolo začalo sobotní výhrou Sparty nad Zlínem a Ostravy nad Libercem. V pondělí zakončí třetí ligové dějství dohrávky Jablonce s Mladou Boleslaví a Bohemians 1905 s Olomoucí.

Právě zástupci českého fotbalu v Poháru UEFA Jablonec a Mladá Boleslav nemají jako jediní na svém kontě ani bod. Dvojnásobný mistr z Liberce vybojoval dosud jeden bod.

SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha  1:2 (0:2)
Branky: 52. Vozábal - 5. Kalivoda, 8. Šenkeřík