Baník vyhrál bitvu o přežití se Žižkovem

28. 4. 2012 20:20
Ostrava - Žižkov 3:1

Ostrava - Extrémně důležitou výhru si připsali fotbalisté Baníku Ostrava, kteří porazili na svém hřišti Viktorii Žižkov 3:1.

Díky třem bodům totiž utekli ze sestupových příček a minimálně do neděle tam vydrží.

O celkem přesvědčivé vítězství se zasloužil dvěma góly Dominik Kraut.

Řepka zavinil penaltu, Liberec opět utekl Spartě

Do souboje dvou posledních týmů naskočil po devíti týdnech do sestavy Baníku uzdravený záložník Martin Lukeš. U byl to právě on, kdo se výrazně zasloužil a první gól svého týmu. V 18. minutě vyslal projektyl na žižkovskou branku, gólman míč neudržel a o přesnou dorážku se postaral Dominik Kraut.

Po úvodním gólu bylo na Žižkovu, aby se dral do útoku a Ostravané jen vyčkávali, co soupeř vymyslí. Když byla příležitost, vyrazili domácí do rychlého protiútoku. Fantiš s Krautem se tak dostali do dalších příležitostí, ale branku nepřidali.

Na začátku druhé půle hosté vyrovnali. Michal Kropík využil zaváhání domácí obrany a překonal Baránka. Baník ale dokázal brzy odpovědět. Lukáš Magera, který využil Lukešem rozehranou standardní situaci. Pojišťovací gól přidal z malého vápna opět Kraut.

Žižkov se sice ještě snažil utkání zdramatizovat, ale jeho útok byl platonický. Baník tedy zvítězil 3:1, v tabulce už je 14. o bod před mužstvo Bohemians 1905, které se tak dostává do velkých problémů. Klokani by k návratu na nesestupovou pozici potřebovali porazit v neděli Příbram.

Výsledek 27.kola první fotbalové ligy:

Ostrava - Žižkov 3:1 (1:0)
Branky: 18. a 78. Kraut, 59. Magera - 51. Kropík. Rozhodčí: Královec - Jiřík, Hájek. ŽK: Marek, Lukeš, Greguš - Kropík, Milosavljev, Kiidron. Diváci: 11.113.

Ostrava: Baránek - Zawada, Adámik, Vomáčka, Marek - Droppa, Magera (82. Vašenda) - Fantiš, Lukeš (77. Greguš), Kukec (70. Poliaček) - Kraut. Trenér: Látal.

Žižkov: Ticháček - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Hílek - Sivrič (46. Kotyza), Sloboda (76. Čermák), Valenta, Milosavljev (60. Jurčo) - Kalod. Trenér: Nádvorník.