Baník vyhrál v Liberci a dotáhl se na Spartu

19. 4. 2010 19:25
Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Tomáš Mičola se raduje z gólu Baníku
Tomáš Mičola se raduje z gólu Baníku | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Zásluhou vynikajícího výkonu brankáře Víta Baránka a díky gólu Fernanda Nevese zvítězil Baník Ostrava v dohrávce 25. kola první ligy na hřišti Slovanu Liberec 1:0 a v tabulce se dotáhl na první Spartu.

Baník, který vyhrál popáté v řadě, využil nedělního zaváhání Sparty v Českých Budějovicích a za lídrem soutěže zaostává jen kvůli horšímu skóre.

Slezané potvrdili, že se jim na Liberec dlouhodobě daří. Se Slovanem neprohráli už posedmé v řadě a v posledních čtyřech vzájemných duelech nedostali gól.

Jablonec remizoval v Plzni. Moravské derby pro Olomouc
Sparta nedala Budějovicícím gól. Remizovala i Slavia
Slovácko mění kouče. Tým povede do konce sezony Soukup

Přitom to byl domácí tým, kdo byl od úvodu aktivnější. V 18. minutě z první vážnějěí šance zahrozil po Dočkalově rohu. Míč přistál na malém vápně, Dejmkovu střelu z voleje však Baránek na brankové čáře reflexivně vyrazil.

Následný rohový kop zahrál Dočkal přesně na nabíhajícího Vulina, ten však hlavičkou opět nechal vyniknout pětatřicetiletého brankáře Baníku.

Když neuspěli spoluhráči, pokusil se v 25. minutě prosadit sám Dočkal, jeho přízemní střelu z úhlu však i tentokrát Baránek pokryl.

A tak zákonitě mohlo udeřit na druhé straně. Ve 33. minutě uprchl liberecké obraně ostravský mladík Vydra, proti němu vyběhl Hauzr a rukou zavadil o Vydrovy nohy. Pokutový kop se však nekopal, což byla podle televizních záběrů chyba.

O tři minuty později mohl vzít spravedlnost do svých rukou další ostravský útočník Mičola, který však po ideálním Lukešově centru napálil míč nad břevno.

V závěru poločasu se mohl ujmout vedení Liberec. Kerič se prodral až před Baránka, ten mu však zmenšil úhel a střelu zlikvidoval.

To druhou půli začali hosté mnohem ofenzivněji. V 55. minutě se řítil sám na Hauzra Varadi, který však ideální příležitost ke střele prováhal a Vydrovi se po jeho přihrávce zamotal míč mezi nohama.

V 67. minutě však zničehonic mohli udeřit domácí. Nezmarovu hlavičku však Baránek tygřím skokem vytáhl na břevno.

A hned po minutě bylo naplněno pravidlo nedáš-dostaneš. Lukeš překvapil libereckou obranu přímým kopem na opačnou stranu pokutového území a Neves hlavičkou téměř přes celé velké vápno přeloboval chybně stojícího Hauzra.

O tři minuty později mohl vedení pojistit Mičola, v ideální pozici ale hlavičkoval jen do Hauzra.

Snaha Liberce na srovnání byla marná, jedinou příležitost měl v závěru Kerič, ale jeho hlavička vsedě těsně minula tyč ostravské branky.

Výsledek:

Branka:
68. Neves. Rozhodčí: Drábek - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Gecov, Kerič, Nezmar, Polák - Vydra. Diváci: 4810.
Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Gecov (78. Bosančič), Liška (72. Papoušek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Petřík.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Mičola (83. Greguš). Trenér: Koubek.