reklama

Baníkovci řádili v Olomouci, policie zadržela devět lidí

V pátek na Andrově stadionu bylo hodně rušno. V pátek na Andrově stadionu bylo hodně rušno. autor: Lukáš Drštička
Fanoušci zdemolovali kiosek a poničili toalety, několik lidí bylo zraněno.

Olomouc - Devět fotbalových fanoušků zadrželi v pátek večer policisté kvůli řádění na ligovém utkání mezi Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava (1:0). Jejich chování se podle policie vyhrotilo během poločasu, kdy pořadatelská služba požádala policisty o pomoc.

Fanoušci zdemolovali kiosek a poničili toalety, několik lidí bylo zraněno. Případem se policie i nadále zabývá, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Policisté první incidenty zaznamenali již při cestě fanoušků na Andrův stadion. "Jedna osoba byla zadržena z důvodu poškození zaparkovaného vozidla před stadionem," uvedl mluvčí.

Výtržnosti části fanoušků vyvrcholily v poločase. "Při incidentu, kdy fanoušci poničili kiosek a zdemolovali toalety, bylo šest osob převezeno k lékařskému ošetření. Jednalo se především o fanoušky Baníku. Osm osob bylo zadrženo v souvislosti s porušením veřejného pořádku. V současné době je celý incident v prověřování a škoda bude vyčíslena," doplnil mluvčí.

Konec utkání a cesta fanoušků ze stadionu na nádraží se již obešla bez incidentů. Baník přijelo podpořit podle policie 1500 fanoušků.

Kvůli rizikovému utkání zajišťovali bezpečnost v ulicích města policisté i tři desítky strážníků, situaci monitoroval policejní vrtulník.

reklama