reklama

Ukrajinci rozhodli: Češi budou při losu ME ve třetím koši

Čeští fotbalisté se na Euru 2016 mohou těšit na silné soupeře. Čeští fotbalisté se na Euru 2016 mohou těšit na silné soupeře. autor: ČTK
Při losu fotbalového mistrovství Evropy budou čeští fotbalisté 12. prosince v Paříži až ve třetím ze čtyř výkonnostních košů. Na třináctou pozici je srazil postup Ukrajiny v baráži.

Paříž - Čeští fotbalisté budou při losování závěrečného turnaje mistrovství Evropy 12. prosince v Paříži až ve třetím ze čtyř výkonnostních košů. Dnešní postup Ukrajiny je odsunul na třinácté místo a ve skupině tak mohou narazit nejen na jednoho z favoritů z prvního koše, ale zároveň i na obávanou Itálii z druhého koše. Určitě se vyhnou svému dnešnímu přemožiteli Polsku.

V prvním koši jsou vedle hostitelské Francie také Německo, Španělsko, Portugalsko, Anglie a Belgie a skupina, do níž bude přilosována Itálie, tak bude pravděpodobně nejtěžší ze všech. Ve druhém koši jsou také Chorvatsko, Rusko, Švýcarsko, Rakousko a Ukrajina.

Příští rok ve Francii určitě nedojde na duel se Slovenskem, ani na odvetu za dnešní prohru s Polskem. Tyto týmy jsou spolu s Rumunskem, Maďarskem a Švédskem ve stejném koši jako český tým. Ve čtvrtém koši jsou "staří známí" z kvalifikace Turecko a Island, trojice zástupců ostrovního fotbalu Irsko, Severní Irsko a Wales a největší překvapení kvalifikace Albánie.

reklama