Barca málem zaváhala s Bilbaem, Real se drží v závěsu

20. 2. 2011 23:04
Real Madrid - Levante 2:0, Barcelona - Bilbao 2:1

Barcelona - Kousek od druhé ligové remízy v řadě byli hráči fotbalové Barcelony, která v neděli o svém vítězství 2:1 nad Athleticem Bilbao rozhodla až v 80. minutě.

Katalánský klub si tak dál drží v tabulce pětibodový náskok na druhý Real Madrid, který v sobotu porazil Levante 2:0.

Barcelona, jež v týdnu okusila hořkost porážky na Arsenalu, přitom do utkání s Bilbaem vstoupila velice dobře - již ve čtvrté minutě ji totiž poslal do vedení David Villa.

VIDEO Real stáhl náskok Barcy i přes červenou Casillase
Ronaldo vstřelil další dva góly a dotáhl se na Messiho

Navíc mužstvo vedené Pepem Guardiolou dále drtivě tlačilo soupeře a mělo několik šancí na zvýšení náskoku. Jenže těsně po přestávce vyrobila obrana úřadujících šampionů La ligy velkou minelu, kterou hasili domácí beci faulem v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil v 50. minutě Andoni Iraola.

Nedlouho poté se právem domáhal odpískání pokutového kopu na druhé straně Lionel Messi, ale sudí Barceloně byly jiného názoru. Argentinec tak rozhodl utkání až v 80. minutě střelou pravou nohou do horního rohu branky, jež Barce přisoudila tři body a Messimu osamostatnění v čele tabulky střelců, kterou nyní vede s pětadvaceti ligovými trefami.

Real si poradil s Levante

Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize nováčka Levante na svém hřišti 2:0, a stále tak drží s Barcelonou krok.

Hráči "Bílého baletu" na stadionu Santiaga Bernabeua v této sezoně zvítězili ve všech 12 ligových a celkem 19 soutěžních utkáních. Jejich trenér José Mourinho tak ve středu oslaví devět let bez domácí ligové prohry.

Ze vstřelené branky se radovala i další posila, Karim Benzema.
Ze vstřelené branky se radovala i další posila, Karim Benzema. | Foto: Reuters

Portugalský stratég na hřišti svého týmu naposledy nebodoval před 148 zápasy ještě na lavičce Porta v portugalské nejvyšší soutěži.

Skóre dnešního utkání otevřel v šesté minutě francouzský útočník Karim Benzema, který zblízka zakončil individuální akci Argentince Ángela Di Maríi.

Tři minuty před přestávkou zdvojnásobil náskok portugalský stoper Ricardo Carvalho po standardní situaci svého krajana Cristiana Ronalda. Ten v druhém poločase svých dosavadních 24 ligových branek nerozšířil, přestože měl několik slibných příležitostí.

Real tak zvládl generálku na úterní úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Lyonu. V šesti předchozích ročnících evropské soutěže skončil madridský velkoklub hned v prvním kole vyřazovací fáze.

Gijón zaskočil i Valencii

Valencie doma bez branek remizovala s Gijónem a po nedělním programu La Ligy nepřišla o nedávno vybojované třetí místo jen díky tomu, že Villareal také remizoval, a sice 1:1 s poslední Málagou.

O záchranu bojující hostující celek, který minulý týden ukončil šestnáctizápasovou vítěznou sérii Barcelony, tak obral o body dalšího favorita.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Valencie - Gijón 0:0, Real Madrid - Levante 2:0 (6. Benzema, 41. Carvalho), Zaragoza - Atlético Madrid 0:1 (65. Agüero), Almería - La Coruňa 1:1 (48. Piatti - 90. Aranzubia), Getafe - Santander 0:1 (88. Pinillos), Pamplona - Espaňol Barcelona 4:0 (14. a 55. z pen. Nekúnam, 80. Lolo, 88. Soriano), Villarreal - Málaga 1:1 (36. Ruben - 82. Fernandez), FC Sevilla - Alicante 1:0 (21. Rakitič), FC Barcelona - Bilbao 2:1 (4. Villa, 80. Messi - 50. Iraola z pen.).

1. FC Barcelona 24 21 2 1 73:13 65
2. Real Madrid 24 19 3 2 55:19 60
3. Valencie 24 14 6 4 38:25 48
4. Villarreal 24 14 4 6 42:24 46
5. Bilbao 24 12 2 10 38:34 38
6. Espaňol Barcelona 24 12 1 11 30:35 37
7. FC Sevilla 24 10 4 10 36:38 34
8. Atlético Madrid 24 10 3 11 33:31 33