Barca na Chelsea propadla z efektivity a veze si prohru

18. 4. 2012 22:47
Chelsea - Barcelona 1:0 (1:0)
Didier Drogba
Didier Drogba | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea, podpořeni výborným výkonem gólmana Petra Čecha, porazili v úvodním utkání semifinále Ligy mistrů Barcelonu 1:0 a připravili jí první pohárovou porážku v této sezoně.

Jedinou branku vstřelil v nastavení první půle Didier Drogba.

Barcelona přitom měla znovu šancí na rozdávání, ale její hvězdy selhaly i v těch nejnadějnějších, Londýňany navíc dvakrát zachránila tyč.

Čech proti Messimu: kdo se bude radovat tentokrát?

Brzy po úvodním hvizdu se Barcelona chopila míče a tradičně sebevědomě kombinovala kolem šestnáctky domácích. Katalánský tým si připsal i první velkou šanci zápasu, když si Sánchez zaběhl za obranu a lobem přes Petra Čecha trefil břevno.
V další šanci selhal Fabregas, který minul branku po dorážce střely, kterou vyrazil český gólman.

Didier Drogba střílí vítězný gól
Didier Drogba střílí vítězný gól | Foto: Reuters

Neujala se ani Messiho hlavička z hranice šestnáctky, a tak přišel trest za nevyužité šance. Lampard v nastavení prvního poločasu obral o míč právě barcelonského špílmachra, dlouhou křižnou přihrávkou našel rozběhnutého Ramirese, který ve vápně předložil před prázdnou bránu Drogbovi a ten poslal Chelsea do vedení.

Studená sprcha hosty ještě povzbudila a ti v druhé půli hýřili aktivitou. Adrianovu technickou střelu však vyrazil pozorný Čech a Sánchez v další obrovské šanci nezakončil přesně.

Barcelona sice trpělivě držela míč a snažila dál hledat skulinky v obraně Chelsea, ovšem když už se nějaká našla, Messi a spol. nebyli schopni své šance proměnit.

Vrchol přišel pár minut před koncem, kdy Barcelona vystupňovala tlak a vypracovala si největší příležitosti.

Po zahrání přímé kopu Puyol hlavou trknul do balonu a usměrnil ho na vzdálenou tyč domácí svatyně. Čech mu ale na poslední chvíli zkazil radost, když fantasticky míč špičkami prstů vyrazil na roh.

A aby toho nebylo málo, v nastavení Messi trefil tyč, střela se odrazila ke Cuencovi, který z malého vápna přestřelil branku. Chelsea tak uhájila jednogólové vedení, které si odveze do dvety na Nou Camp, a hlavně předvedla, jak lze z mála vytěžit maximum.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Branka:
45.+2 Drogba. Rozhodčí: Brych (Něm.). ŽK: Ramires, Drogba - Pedro, Busquets. Diváci: 40.000.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Lampard, Mikel, Raul Meireles - Mata (74. Kalou), Ramires (88. Bosingwa) - Drogba. Trenér: Di Matteo.
Barcelona: Valdés - Daniel Alves, Mascherano, Puyol, Adriano - Xavi (87. Cuenca), Busquets, Iniesta - Messi, Sánchez (66. Pedro), Fábregas (78. Thiago). Trenér: Guardiola.