Barca nadělila Plzni krutý debakl. Messi dal hattrick

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 11. 2011 23:16
Plzeň v Edenu podlehla Barceloně 0:4

Praha - Fotbalisté Plzně nedokázali ani ve druhém utkání proti Barceloně bodovat ani vstřelit gól.

V pražském Edenu španělskému gigantovi znovu podlehli, tentokrát 0:4.

Hned tři góly nastřílel nejlepší hráč světa Lionel Messi.

Utkání zásadně ovlivnily neproměněné tutovky Milana Petržely a penaltové vyloučení Mariána Čišovského z 22. minuty.

Utkání Plzeň - Barcelona jsme sledovali ŽIVĚ
Borisov hodil Plzni rukavici. Získal bod s AC Milán

Plzeňští začali sympaticky a snažili se po ozbrojení barcelonských špílmachrů chodit do rychlých kontrů. Hráči katalánského velkoklubu znovu vsadili na osvědčené režírování hry a pestré narážečky před pokutovým územím, z nichž se rodily nebezpečné šance. Utkání tedy slibovalo pohledný fotbal a skvělý zážitek.

Bezbrankovému úvodu přispěl i rozhodčí Schörgenhofer, který chybně neodpískal faul Jiráčka na Fábregase v pokutovém území. Na druhé straně se sám na Valdése řítil Petržela, ovšem trestuhodně nechal vyniknout hostujícího gólmana.

Penalta a vyloučení - konec nadějí

Ve 22. přišel zřejmě rozhodující moment zápasu. Barcelona vytaženým presinkem využila minely v plzeňské rozehrávce, Čišovský přispěl svou nohou k pádu podklouznuvšího Messiho a argentinský fenomén využil nařízené penalty k dvoustému gólu k modročerveném dresu.

Slovenský bek byl za zákrok navíc vyloučen a prognózy o velké fotbalové bitvě mohly vzít za své. Nepřesný rakouský sudí předváděl další podivné výroky, což vyvolávalo v domácích hráčích hodně podrážděné reakce.

Zkažený poločas pak korunoval druhý gól Messiho těsně před přestávkou.

Druhou půli sice začal velkou šancí Fábregas, ovšem poté se znovu do hry dostali také Viktoriáni, kteří se v kabině zřejmě smířili s aktuálním děním na hřišti a rozhodli se dohrát utkání se ctí. Podpořit to mohl opět Petržela, jenže ani před malým vápnem nemířil z první mezi tři tyče.

V 72. minutě se Fábregas už dočkal, přesným centrem jej do gólové pozice vysunul Cuenca. Závěr utkání, v němž častý pískot natrvalo vystřídalo opravdové fandění, patřil znovu Messimu. Hlavní hvězda utkání přidala po narážečce s Piquém čtvrtou trefu.

Utkání 4. kola skupiny H fotbalové Ligy mistrů v Praze:

Viktoria Plzeň - FC Barcelona 0:4 (0:2)
24. z pen., 45.+2 a 90.+2 Messi, 72. Fábregas. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Schwab (všichni Rak.). ŽK: Pilař, Limberský, Pavlík, Jiráček, Horváth - Alves. ČK: 22. Čišovský (Plzeň). Diváci: 20.145.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth (77. Řezník), Jiráček - Petržela, Kolář (68. Ďuriš), Pilař - Bakoš (25. Ševinský). Trenér: Vrba.
Barcelona: Valdés - Alves (70. Maxwell), Piqué, Puyol, Abidal (73. Sánchez) - Thiago Alcántara, Busquets (65. Keita), Fábregas - Cuenca, Messi, Adriano. Trenér: Guardiola.