reklama

Barca se hádá s Abidalem. Není pravda, že peníze nedostával

Vedení Barcelony odmítlo tvrzení obránce Érica Abidala, že během léčby po operaci nádoru na játrech a následné transplantaci nedostával plat. Vedení Barcelony odmítlo tvrzení obránce Érica Abidala, že během léčby po operaci nádoru na játrech a následné transplantaci nedostával plat. autor: Reuters
Vedení Barcelony odmítá tvrzení obránce Érica Abidala, že během léčby po operaci nádoru na játrech a následné transplantaci nedostával plat.

Madrid - Vedení Barcelony odmítlo tvrzení obránce Érica Abidala, že během léčby po operaci nádoru na játrech a následné transplantaci nedostával plat.

Katalánský klub naopak uvedl, že francouzského fotbalistu tehdy podržel, protože s ním mohl kvůli zdravotním problémům ukončit smlouvu.

"Všechny povinnosti vyplývající ze smlouvy jsme plnili," uvedla Barcelona v prohlášení na svém webu. "V lednu 2012 jsme s Abidalem, přestože znovu začal mít potíže a o dva měsíce později se podrobil transplantaci, prodloužili smlouvu, jejíž součástí byl i výrazný bonus za její podepsání," dodal klub.

Mohli jsme mu smlouvu ukončit, neudělali jsme to

"Navíc jsme poté neuplatnili klauzuli, která nás opravňovala k okamžitému ukončení smlouvy kvůli návratu nemoci," uvedla Barcelona.

"Místo toho jsme po dohodě s Abidalem kontrakt pozastavili do doby, než se uzdraví. Pořád však pobíral měsíční plat a po ukončení léčby mu byl vyplacen zbytek. V červnu 2013 poté kontrakt vypršel a nebyl obnoven."

Čtyřiatřicetiletý Abidal, který se v červenci po šesti letech v Barceloně vrátil do Monaka, si na chování katalánského celku postěžoval v nedávném rozhovoru pro deník L'Equipe. Vicemistr světa z roku 2006 se první operaci jater podrobil v březnu 2011 a nový orgán dostal od bratrance o rok později. Loni v prosinci dostal svolení k návratu na hřiště a letos v dubnu zasáhl poprvé do oficiálního zápasu.

reklama