reklama

Barca přijde o Thiaga, mladý talent míří do Manchesteru

Thiago Alcántara opouští Barcelonu. V týdnu by měl podepsat smlouvu na Old Trafford. Thiago Alcántara opouští Barcelonu. V týdnu by měl podepsat smlouvu na Old Trafford. autor: Reuters
Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let Thiago Alcántara možná zamíří z Barcelony do Manchesteru United.

Londýn - Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let Thiago Alcántara možná zamíří z Barcelony do Manchesteru United.

Podle britského listu Guardian by se mohl už v tomto týdnu stát první posilou nového trenéra anglických šampionů Davida Moyese za 17 milionů liber (513 milionů korun).

Dvaadvacetiletý záložník, který už odehrál tři zápasy i za španělský reprezentační A tým, má na Old Trafford dostat smlouvu na pět let. Do středy, kdy fotbalisté United vyrazí na třítýdenní turné do Asie a Austrálie, ale prý nejspíš přestup ještě uzavřen nebude.

Thiago je synem brazilského mistr světa Mazinha. S fotbalem začal ve Flamengu, ale od roku 2005 je hráčem Barcelony, v jejímž dresu debutoval před čtyřmi lety.

Letos získal s katalánským klubem počtvrté mistrovský titul a následně slavil úspěch na ME do 21 let. Ve finále s Itálií rozhodl hattrickem o španělské výhře 4:2.

reklama