Barca uvítala Vilanovu kanonádou. Ještě nemám vyhráno, říká

Tomáš  Kubánek ČTK Tomáš Kubánek, ČTK
7. 1. 2013 7:47
Kouč Barcelony Tito Vilanova se po operaci rakovinového nádoru vrátil na lavičku, jeho tým porazil Espaňol 4:0.
Podívejte se na sestřih gólů a další zajímavých situací z nedělního barcelonského derby | Video: youtube.com

Praha - Více než dva týdny museli fotbalisté Barcelony postrádat svého kouče Tita Vilanovu, který se statečné pere s návratem nebezpečné nemoci.

43letý trenér se během vánočních svátků podrobil další operaci nádoru na příušní žláze. Nyní jej čeká šestitýdenní chemoterapie a ozařování.

Přesto se pár dnů po zákroku znovu vrhnul do práce. Vynechal jen jediné utkání svých ve Valladolidu (3:1), v neděli už zase stál na lavičce dosud neporaženého lídra La Ligy.

A jeho svěřenci mu připravili opravdu stylové uvítání. Během úvodních 29 minut derby s Espaňolem předvedli báječnou kanonádu a díky výhře 4:0 zvýšili svůj náskok v čele soutěže na 11 bodů.

Trefil se i Messi

Poprvé ho rozradostnil už po deseti minutách Xavi, za dalších šest minut zvýšil po Fábregasově zpětné přihrávce Pedro.

Stejný hráč po nádherné kolmici od Busquetse přidal třetí gól a skvostnou půlhodinku završil po přísně nařízené penaltě hvězdný Lionel Messi. Argentinský střelec oslavil svůj první gól v novém roce poté, co vloni nastřílel 91 branek a překonal dosavadní rekord Gerda Müllera.

Vilanova: Chci být pozitivní

"Chtěli jsme Titovi věnovat vítězství a povedlo se nám to," řekl autor dvou gólů Pedro. "Prochází si těžkými dny, ale důležité je, že je na tom dobře. Jsme šťastní, že je s námi zpět," dodal barcelonský střelec.

Vilanova neskrýval radost z návratu. "Snažím se vždy zůstat pozitivní. To, co se stalo mně, se může stát komukoliv. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporují. Ale ještě není vyhráno," připomněl, že ho čeká chemoterapie.