reklama

Barca uvítala Vilanovu kanonádou. Ještě nemám vyhráno, říká

Podívejte se na sestřih gólů a další zajímavých situací z nedělního barcelonského derby youtube.com
Kouč Barcelony Tito Vilanova se po operaci rakovinového nádoru vrátil na lavičku, jeho tým porazil Espaňol 4:0.

Praha - Více než dva týdny museli fotbalisté Barcelony postrádat svého kouče Tita Vilanovu, který se statečné pere s návratem nebezpečné nemoci.

43letý trenér se během vánočních svátků podrobil další operaci nádoru na příušní žláze. Nyní jej čeká šestitýdenní chemoterapie a ozařování.

Přesto se pár dnů po zákroku znovu vrhnul do práce. Vynechal jen jediné utkání svých ve Valladolidu (3:1), v neděli už zase stál na lavičce dosud neporaženého lídra La Ligy.

A jeho svěřenci mu připravili opravdu stylové uvítání. Během úvodních 29 minut derby s Espaňolem předvedli báječnou kanonádu a díky výhře 4:0 zvýšili svůj náskok v čele soutěže na 11 bodů.

Trefil se i Messi

Poprvé ho rozradostnil už po deseti minutách Xavi, za dalších šest minut zvýšil po Fábregasově zpětné přihrávce Pedro.

Stejný hráč po nádherné kolmici od Busquetse přidal třetí gól a skvostnou půlhodinku završil po přísně nařízené penaltě hvězdný Lionel Messi. Argentinský střelec oslavil svůj první gól v novém roce poté, co vloni nastřílel 91 branek a překonal dosavadní rekord Gerda Müllera.

Vilanova: Chci být pozitivní

"Chtěli jsme Titovi věnovat vítězství a povedlo se nám to," řekl autor dvou gólů Pedro. "Prochází si těžkými dny, ale důležité je, že je na tom dobře. Jsme šťastní, že je s námi zpět," dodal barcelonský střelec.

Vilanova neskrýval radost z návratu. "Snažím se vždy zůstat pozitivní. To, co se stalo mně, se může stát komukoliv. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporují. Ale ještě není vyhráno," připomněl, že ho čeká chemoterapie.

reklama