Antonín Vavrda Antonín Vavrda
22. 3. 2015 23:11
Barcelonský Suarez slaví vítěznou trefu do sítě Realu.
Barcelonský Suarez slaví vítěznou trefu do sítě Realu. | Foto: Reuters

Barcelona - Šlágr 28. kola španělské La Ligy ovládla domácí Barcelona, která porazila odvěkého rivala - Real Madrid - 2:1 zásluhou tref Mathieho a Suareze.

Hostům k bodům nepomohla ani Ronaldova 31. přesná trefa v této ligové sezóně, kterou se na rozdíl jediné branky přiblížil nejlepšímu střelci soutěže Messimu. Nejlepší střelec historie souboje Barcelony s Realem vyšel tentokrát gólově naprázdno.

Jako první se trefili domácí...

Před 263. soubojem španělských gigantů přezdívanému El Clasico byly karty rozdány jasně. Vedoucí Barcelona měla na čele tabulky jednobodový náskok, ovšem podzimní měření sil vyhrál Real 3:1. Na ten se navíc zezadu tlačí třetí Valencia a čtvrtý obhájce trofeje Atlético.

Oba trenéři tak nasadili nejsilnější možné sestavy, na hřišti se ale kromě technických fines také pořádně jiskřilo. Zatímco počet faulů celkem rychle narůstal, šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Proto ani nepřekvapilo, že poprvé udeřilo právě po standardní situaci.

Pepe hloupě fauloval zezadu Suareze zhruba 30 metrů od branky Casillase, míč si vzal Messi, který krásným centrem našel hlavu Mathieuho a ten si nemohl naplánovat premiérový gól ve španělské lize lépe – v 19. minutě to bylo 1:0 pro Barcelonu.

...Ronaldo ale rychle srovnal

Hosté ale relativně rychle vyrovnali. Nejprve se sám před Casillasem neprosadil Neymar, který dnes rozhodně neměl svůj den, Real rychle přenesl těžiště hry na druhou stranu hřiště, kde po šikovném obloučku Modriče našel Benzema patičkou nabíhajícího Ronalda, pro kterého nebyl problém uklidit míč ze zhruba deseti metrů za Brava.

Do konce poločasu ještě dvakrát zahrozili hosté, pokaždé po rohovém kopu, v tu chvíli měli hráči Barcelony i velkou porci štěstí. Neprosadil se ani Ronaldo, který už v úvodu napálil břevno, ani Bale. Nejprve mířil mimo, podruhé sice síť za Bravem rozvlnil, ovšem poté, co mu jeho portugalský spoluhráč z útoku prodlužoval přihrávku Modriče z těsného ofsajdu.

Duel plný faulů rozhodl Suarez

Duel tak rozhodli ve svůj prospěch domácí. V 56. minutě našel krásným centrem Alves skvěle naběhnuvšího Suareze a ten střelou z druhého doteku na zadní tyč nedal Casillasovi šanci. Zbytek duelu rozkouskovaly fauly na obou stranách, žlutou kartu nakonec vidělo celkem jedenáct hráčů (5 ku 6).

Barcelonští v závěru nevyužili několika přečíslení, když pokaždé selhali ve finální přechodové fázi, hostům při závěrečném tlaku už chyběly síly a Brava v posledních deseti minutách de facto neohrozili.