19. 1. 2014 21:23
Barcelona na hřišti Levante získala jen bod, ale Atlético jejího zaváhání nevyužilo.
Gerard Piqué dal jediný gól Barcelony v utkání s Levante.
Gerard Piqué dal jediný gól Barcelony v utkání s Levante. | Foto: Reuters

Levante - Fotbalisté Barcelony ve 20. kole španělské ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Levante. Katalánci tak mohli poprvé od začátku sezony 2012/13 a 57 ligových kolech v řadě přijít o první příčku v tabulce. Jenže Atlético Madrid nabídnutou šanci nevyužilo a rovněž jen remizovalo 1:1 se Sevillou. Barcelona tak drží vedení o skóre před Atléticem, třetí Real Madrid ztrácí jediný bod.

Barcelona nastoupila v sestavě již s uzdraveným Lionelem Messim, ten se však tentokrát neprosadil. Jedinými střelci se stali obránci. Po deseti minutách otevřel skóre po rohu domácích řecký stoper s českými kořeny Lukas Vyntra. O vyrovnání se postaral rovněž hlavou Gerard Piqué.

Barcelona, která držela míč 74 procent hrací doby, měla velké šance na otočení skóre, ale Xaviho gólovou dorážku zachránil na brankové čáře obránce Juanfran.

Atlético, které je od října neporažené, mělo šanci získat první příčku, jenže proti Seville neudrželo vedení. To zařídil David Villa, když zužitkoval propadlý míč po rohovém kopu. V 72. minutě však fauloval domácí Juanfran a daroval hostům penaltu, kterou Rakitič proměnil. Atlético už vedení zpět nezískalo, přestože v závěru dohrávala Sevilla bez vyloučeného Morena.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - Vigo 1:0 (88. Sergio García), Getafe - San Sebastian 2:2 (28. Marica, 53. Leon - 4. a 16. Agirretxe), Villarreal - Almería 2:0 (3. Uche, 87. Soriano z pen.), Levante - FC Barcelona1:1 (10. Vyntra - 19. Piqué), Atlético Madrid - FC Sevilla 1:1 (18. Villa - 72. Rakitič z pen.).

1. FC Barcelona 20 16 3 1 54:13 51
2. Atlético Madrid 20 16 3 1 48:12 51
3. Real Madrid 20 16 2 2 58:21 50
4. Villarreal 20 11 4 5 39:21 37
5. Bilbao 19 11 3 5 32:24 36
6. San Sebastian 20 9 6 5 38:30 33
7. FC Sevilla 20 8 7 5 37:31 31
8. Espaňol Barcelona 20 7 4 9 23:25 25