reklama

Barcelona: Ancelotti k nám? To je lež a naprostý nesmysl

Carlo Ancelotti. Carlo Ancelotti. autor: Reuters
Vedení fotbalové Barcelony se ostře ohradilo vůči informacím španělského listu El País, podle nichž by trenéra Luise Enriqueho mohl v létě nahradit kouč úhlavního rivala Realu Madrid Carlo Ancelotti.

Barcelona - Vedení fotbalové Barcelony se ostře ohradilo vůči informacím španělského listu El País, podle nichž by trenéra Luise Enriqueho mohl v létě nahradit kouč úhlavního rivala Realu Madrid Carlo Ancelotti.

Přestože Enrique ve své první sezoně v "Barce" získal s předstihem mistrovský titul a jeho svěřence ještě čeká finále Španělského poháru a Ligy mistrů, tak se spekuluje o jeho odchodu. Katalánský klub už má údajně seznam trenérských kandidátů. El País do něj zařadil překvapivě Ancelottiho, jehož budoucnost v Madridu je po nepovedeném jaru bez trofeje nejistá.

Potenciální angažování pětapadesátiletého Itala však rezolutně vyloučil prezident katalánského klubu Josep Maria Bartomeu. "Jsme velmi naštvaní ze situace kolem Carla Ancelottiho. Je to naprostý nesmysl a lež," řekl na tiskové konferenci Bartomeu. "Takové věci asi byly uveřejněny s cílem poškodit Barcelonu po sportovní stránce," dodal.

Enrique, který jako hráč působil v Barceloně i Realu, se prý o svou pozici bát nemusí. "Má smlouvu a bude tady pokračovat. Odvedl skvělou práci. To, jestli mu bude prodloužena smlouva, budeme řešit v budoucnu. Já bych byl nadšený, kdyby tu Enrique zůstal mnoho let, ale blíží se prezidentské volby," dodal Bartomeu.

reklama