Barcelona deklasovala Córdobu, poprvé se trefil Suárez

20. 12. 2014 18:49
Fotbalisté Barcelony deklasovali v 16. kole španělské ligy 5:0 Córdobu a přiblížili se na rozdíl bodu vedoucímu Realu Madrid.
Luis Suárez slaví gól Barcelony.
Luis Suárez slaví gól Barcelony. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony deklasovali v 16. kole španělské ligy 5:0 Córdobu a přiblížili se na rozdíl bodu vedoucímu Realu Madrid, jenž má vzhledem k účasti na mistrovství světa klubů zápas k dobru. Svůj první ligový gól v dresu katalánského velkoklubu vstřelila letní posila Luis Suárez.

Uruguayský kanonýr ukončil čekání na premiérový gól v Primera División v 53. minutě. Suárez se trefil v osmém ligovém duelu po vypršení čtyřměsíčního distance za kousnutí Giorgia Chielliniho na mistrovství světa. Dvě branky už bývalý útočník Liverpoolu zaznamenal v Lize mistrů.

Suárez zvýšil na 2:0 po zpětné přihrávce Pedra, jenž už v 2. minutě otevřel skóre. Vítězství Barcelony poté zpečetili v 80. minutě Gerard Piqué a v úplném závěru Lionel Messi, který dal 14. a 15. ligový gól v sezoně. Argentinec si tak pojistil druhé místo v tabulce střelců za suverénním Cristianem Ronaldem z Realu (25).

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

FC Barcelona - Córdoba 5:0 (82. a 90.+1 Messi, 2. Pedro, 53. Suárez, 80. Piqué), Levante - San Sebastian 1:1 (90. Ivanschitz z pen. - 48. Canales), Eibar - Valencie 0:1 (32. Alcácer), Vallecano - Espaňol Barcelona 1:3 (45. Baptistao - 9. a 90.+5 García, 76. Lucas).

1. Real Madrid 15 13 0 2 55:13 39
2. FC Barcelona 16 12 2 2 41:7 38
3. Atlético Madrid 15 10 2 3 27:13 32
4. Valencie 16 9 4 3 29:13 31
5. FC Sevilla 15 9 3 3 25:17 30
6. Villarreal 15 8 3 4 24:14 27
7. Málaga 15 8 3 4 18:14 27
8. Vigo 16 5 5 6 17:18 20