Barcelona i bez Messiho přehrála Zaragozu, zvítězil i Real

14. 4. 2013 23:30
Thiago Alcantara se raduje z první branky do sítě Zaragozy
Thiago Alcantara se raduje z první branky do sítě Zaragozy | Foto: Reuters

Zaragoza- Barcelona i bez největších opor zdolala ve 31. kole Zaragozu 3:0 a tabulku dál povede španělskou ligu minimálně o 13 bodů.

Fotbalisté Atlétika Madrid po dvou remízách zvítězili. Zdolali na domácím hřišti Granadu 5:0. Nadále ale ztrácejí tři body na druhý Real Madrid, který vyhrál 3:0 na hřišti Bilbaa.

Barca vyhrála bez Messiho i Iniesty

Trenér Barcelony Tito Vilanova s sebou kvůli nabitému programu do Zaragozy vůbec nevzal opory Lionela Messiho, Andrése Iniestu či Jordiho Albu a jen na lavičce nechal Gerarda Piquého nebo Davida Villu.

I náhradníci si ale se Zaragozou snadno poradili.

Ve 20. minutě se po kombinaci s Alexisem Sánchezem jako první trefil o tyč Thiago Alcántara, který pak šest minut před přestávkou poslal za obranu skórujícího Cristiana Tella.

Jednadvacetiletý útočník ještě v 53. minutě přidal třetí gól.

Ronaldo skóroval do minuty

Realu pomohl v duelu s Athletikem Bilbao k výhře rychlý gól. Už ve 26. vteřině si došel pro faul pětadvacet metrů od branky Cristiano Ronaldo a půl minuty nato míč ze standardní situace poslal brankáři nechytatelně do horního rohu.

Ve druhém poločase portugalský střelec předvedl ještě hlavičkářské schopnosti a po dlouhém přímém kopu Xabiho Alonsa poslal míč do druhého rohu branky.

V tomto ročníku španělské ligy nastřílel již 31 gólů. Počet asistencí rozšířil v 76. minutě, když před posledním gólem uvolnil Gonzala Higuaína.

San Sebastian si udržel čtvrté místo

Atlético ztratilo formu z úvodu sezony, ale proti sedmnácté Granadě, kterou dělí jen bod od sestupu, si poradilo snadno.

Už ve čtvrté minutě ho poslal do vedení Diego Costa, další dva góly přidal Radamel Falcao, zbývající zásahy si připsali Raúl García a Filipe Luis.

Čtvrté místo v tabulce, které zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů, si pojistil San Sebastian výhrou 2:0 na hřišti Vallecana.

O oba góly Basků se dnes postaral už v první čtvrthodině Imanol Agirretxe trefami zblízka po centrech z levé strany.

San Sebastian z posledních 21 zápasů prohrál jen jediný, což je nejlepší bilance ze všech týmů v soutěži. Na pátou Málagu a šestou Valencii má náskok čtyři body.

Výsledky 31. kola:

Vallecano - San Sebastian 0:2 (6. a 14. Agirretxe), Atlético Madrid - Granada 5:0 (27. a 47. Falcao, 4. Diego Costa, 63. Raúl García, 70. Filipe Luis), Zaragoza - FC Barcelona 0:3 (39. a 53. Tello, 20. Thiago), Bilbao - Real Madrid 0:3 (2. a 68. Ronaldo, 76. Higuaín).

1. FC Barcelona 31 26 3 2 98:33 81
2. Real Madrid 31 21 5 5 80:29 68
3. Atlético Madrid 31 20 5 6 56:25 65
4. San Sebastian 31 15 9 7 57:39 54
5. Málaga 31 14 8 9 44:32 50
6. Valencie 31 14 8 9 47:45 50
7. Betis Sevilla 31 14 6 11 47:46 48
8. Getafe 31 12 8 11 39:46 44