Barcelona i Real popáté vyhrály, Ronaldo gól nedal

27. 9. 2009 23:10
Rel Madrid - Tenerife 3:0
Fotbalisté Realu Madrid slaví gól do sítě Tenerife
Fotbalisté Realu Madrid slaví gól do sítě Tenerife | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona i Real Madrid pokračují ve svém výborném vstupu do sezony a i po pátém kole španělské ligy mají plný počet bodů.

Obhájce titulu FC Barcelona v sobotu vyhrál v Málaze 2:0, Real Madrid zdolal nováčka z Tenerife 3:0 a jeho brankář Casillas navíc udržel počtvrté za sebou čisté konto. Tým z hlavního města vede tabulku před "Barcou" díky o gól lepšímu skóre.

První branku vstřelil v Málaze v 39. minutě barcelonský Ibrahimovic, který se zatím dokázal gólově prosadit v každém ligovém utkání. To se ještě v historii nepovedlo žádné nové posile katalánského velkoklubu.

Švédský útočník, který v první půli vystřídal zraněného Henryho, vede tabulku střelců s pěti brankami společně se spoluhráčem Messim, Ronaldem z Realu a valencijským Villou. Pojistku pro hosty přidal po hodině hry po standardní situaci stoper Piqué.

Sevilla vyhrála v Bilbau přesvědčivě 4:0 a počtvrté za sebou naplno bodovala. Třetí tým minulého ročníku rozhodl zápas už v prvním poločase, ve kterém se trefili Renato, Negredo a Kanouté. V druhém poločase uzavřel skóre záložník Jesús Navas.

Bilbao - FC Sevilla 0:4