Barcelona je v semifinále! Spasil ji až střídající Messi

Souboj dvou ikon světového fotbalu skončil lépe pro Lionela Messiho, pouť Davida Beckhama v letošní Lize mistrů končí
Lionel Messi se v Paříži lehce zranil, na hřiště ho kouč Villanova poslal až za stavu 0:1. A byl to právě argentinský tvůrce hry, který Barceloně zachránil postup.
Absence Messiho byla v první části zápasu na hře katalánského velkoklubu opravdu znát.
Pařížský útok byl velmi nebezpečný. Hlavně Javier Pastore (v bílém)  si byl vědom toho, že po domácí remíze 2:2 musí jeho tým hrát aktivně.
PSG se vytouženého gólu dočkal krátce po změně stran poté, co se Javier Pastore vyhnul ofsajdové pasti...
10. 4. 2013 22:45
Dortmund a Real doplnily v semifinále Ligy mistrů týmy Barcelony a Bayernu Mnichov.

Praha - Hodně upracovaný postup do semifinále Ligy mistrů vybojovali fotbalisté Barcelony. Po remíze 2:2 z úvodního zápasu na hřišti Paris St. Germain, skončila nerozhodně i odveta.

Přestože Pařížané zásluhou Pastoreho vedli 1:0, konečný výsledek 1:1 posílá dál katalánský celek. Barcelona postoupila mezi čtyři nejlepší celky nejprestižnější světové klubové soutěže už pošesté za sebou!

Nejlepší kvarteto této sezony Ligy mistrů doplňuje Bayern Mnichov, který doma porazil Juventus 2:0 a stejnou výhru zopakoval i v odvetě. Semifinále tak bude španělsko-německou záležitostí. Včera totiž postoupily týmy Realu Madrid a Borussie Dortmund.

Messi hodně chyběl, Barca se trápila

Kanonýr Barcelony Lionel Messi začal utkání kvůli zdravotním problémům pouze na lavičce, za nepříznivého stavu jej však kouč Vilanova poslal na hřiště. A vyplatilo se! Právě Messi totiž stál u zrodu vyrovnávací branky Pedra.

Ale pojďme od začátku. Barcelonští zahrozili již po pár minutách, kdy Xavi poslal trestný kop jen těsně vedle branky hostí. To však bylo od Blaugranas v prvním poločase vše. Katalánci sice více drželi míč, bez Messiho jim však chyběla finální fáze a moment překvapení.

Velké šance měli Lavezzi a Lucas

Zato Pařížané se prezentovali velmi svěžím výkonem a hrozily jak z brejků, tak ze standardních situací. Velkou šanci měl Lavezzi, ale ztroskotal na Valdézovi. Brankář domácích pak chytil i hlavičku skvěle hrajícího Brazilce Lucase Moury, jemuž míč do šance výtečně naservíroval Zlatan Ibrahimovič.

Zmar Barcy dokonal pět minut po přestávce Javier Pastore. Argentinec si naběhl na další parádní přihrávku Ibrahimoviče a své sólu zakončil střelou nad nohu vyběhnuvšího Valdéze - 0:1. Reakce domácích? Messi se okamžitě zvedl z lavičky a začal se rozcvičovat.

Messi diametrálně změnil obraz hry

Hned po příchodu famózního Argentince se obraz hry diametrálně změnil. Barcelona začala být nebezpečná a velké šance neproměnili postupně Iniesta, Piqué a znovu Iniesta.

Nou Camp vybuchl nadšením v 72. minutě. Messi vzal ve středu pole míč, zbavil se svého soka, přihrál do vápna Davidu Villlovi, ten dal proti noze Pedrovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Hostující kouč Carlo Ancelotti poté zvolil taktiku "vše na Zlatana", kvůli čemuž v závěru nasadil i Davida Beckhama. Ale vše marné, svěřenci Tita Vilanovy už si postup pohlídali.

Bayern šlape jako stroj, Juventus neměl šanci

Juventus musel v odvetě na domácím stadionu Delle Alpi dohánět dvoubrankové manko z prvního utkání, ale proti skvěle hrajícímu Bayernu to měl hodně těžké. V první půli stáli za řeč jen střela Pirla z trestného kopu, kterou vyrazil Neuer, a bomba Alaby, kterou vychytal Buffon.

Bavorský velkoklub mohl pojistit postup v 57. minutě, kdy Robben trefil svou pověstnou levačkou tyč. Hosté se dočkali o sedm minut později. Trefil se chorvatský kanonýr Mario Mandžukič.

Juventus už závěr v podstatě vypustil a inkasoval ještě jednou, a sice z kopačky střídajícího útočníka Claudia Pizzara. Bayern je tak po loňské finálové účasti znovu mezi čtyřmi nejlepšími týmy Ligy mistrů.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Paris St. Germain 1:1 (0:0)

Branky: 71. Pedro - 50. Pastore. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Adriano - Lavezzi, Thiago Silva, Beckham. Diváci: 80.000. První zápas 2:2, postoupila Barcelona.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Adriano (62. Bartra), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Fábregas (62. Messi), Villa (83. Song). Trenér: Vilanova.

PSG: Sirigu - Jallet (88. Van der Wiel), Alex, Thiago Silva, Maxwell - Lucas, Motta, Verratti (83. Beckham), Pastore - Ibrahimovic, Lavezzi (81. Gameiro). Trenér: Ancelotti.

Juventus Turín - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 64. Mandžukič, 90.+1 Pizarro. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Bonucci - Mandžukič. Diváci: 41.000. První zápas 0:2, postoupil Bayern.

Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Padoin (69. Isla), Pirlo, Pogba, Marchisio (79. Giaccherini), Asamoah - Vučinič, Quagliarella (66. Matri). Trenér: Conte.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten (35. Boateng), Dante, Alaba - Schweinsteiger, Javi Martinéz - Robben, Müller, Ribéry (80. Luiz Gustavo) - Mandžukič (83. Pizarro). Trenér: Heynckes.