Barcelona královnou Evropy. Ve finále přetlačila Juventus

I když měl několik vyložených šancí, 28letý uruguayský útočník se dlouho nedokázal proti dobře organizované obraně italského klubu prosadit.
Suárezova chvíle přišla v 68. minutě za stavu 1:1,..
... kdy dorážel za Buffonova záda Messiho střelu z hranice vápna.
Triumf Barcy si ale Suárez neužil na hřišti,...
Aktualizováno 6. 6. 2015 23:01
Barcelona ve finálovém utkání v Berlíně porazila Juventus 3:1.

Berlín - Barcelona splnila roli velkého favorita a vyhrála fotbalovou Ligu mistrů. Svěřenci trenéra Luise Enriqueho ve finále prestižní soutěže porazili Juventus 3:1.

Na brzký vedoucí gól Ivana Rakitiče ještě odpověděl Alvaro Morata, zápas hraný na olympijském stadionu v Berlíně ale poté rozhodl Luis Suárez. V nastavení pak výsledek zpečetil Neymar.

Finále Ligy mistrů jsme sledovali živě zde

Katalánský velkoklub získal letos ceněný treble a titul z Ligy mistrů vybojoval popáté v historii.

Účet zápasu otevřel netradiční střelec

Už 120 branek nasázelo v této sezoně barcelonské trio Messi-Suarez-Neymar. Přesto úvodní trefu finálového souboje Ligy mistrů obstaral někdo jiný – záložník Ivan Rakitič. Stalo se tak už ve 4. minutě po dokonalém vyšachování obranu Juventusu.

Kdo čekal, že následně sklouzne duel do velké nudy, mýlil se. Oba soupeři chtěli hrát, vymýšleli kombinace, ovšem aktivnější byli Katalánci. Deset minut po brance musel čarovat Buffon po střele Alvese, na konci první půle mu proti Suarezově křížné střele pomáhali všichni svatí.

Soupeř se osměloval sporadicky a vlastně až po zhruba pětadvaceti minutách hry, kdy se do zápasu konečně dostal do té doby naprosto neviditelný Pogba. V první půli se ale zapsal nakonec do statistik pouze žlutou kartou za faul na Messiho.

Barcu vyrovnání nerozhodilo

Také druhý poločas začali lépe favorité z Pyrenejského poloostrova, nejprve zazdili akci 5 na 3, následně si krásně narazil Messi postupně o Neymara i Suareze, gólová tečka ale nepřišla. A došlo na trest. Po sérii nepovedených rozehrávek na obou stranách, vlétli do té barcelonské Marchisio s Lichsteinerem a jejich aktivitu přetavil v gólovou radost dorážející Morata – 1:1.

Radost „Staré dámě“ a také Pavlu Nedvědovi coby jejímu sportovnímu řediteli ale vydržela jen třináct minut. To se rozeběhl k Buffonovi Messi, na hranici vápna udělal rychlou kličku, vypálil, italský veterán jeho skákavou navštívenku neudržel a Suarez neměl problém dorazit míč do sítě.

Barcelona posléze aktivní hrou a kombinací de facto nedala soupeři šanci na vyrovnání a v poslední minutě nastavení se jejím hvězdám konečně povedl i brejk, který zakončil po kombinaci s Pedrem brazilský snajpr Neymar.

Z hvězdného ofenzivního tria se tak nakonec neprosadil pouze Messi, kdy tak nerozšířil svoji sbírku dvou finálových soubojů Ligy mistrů, ve kterých skóroval. I tak se ale mohl radovat se spoluhráči ze slavné trofeje. On sám, stejně jako Iniesta, či končící legenda Xavi počtvrté v posledních deseti letech.

Finále fotbalové Ligy mistrů v Berlíně:

Juventus Turín - FC Barcelona 1:3 (0:1)
55. Morata - 4. Rakitič, 68. Suárez, 90.+7 Neymar. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun. ŽK: Pogba, Vidal - Suárez. Diváci: 70.500.

Juventus: Buffon - Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (89. Coman) - Marchisio, Pirlo, Vidal (79. Pereyra), Pogba - Morata (85. Llorente), Tévez. Trenér: Allegri.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Rakitič (90.+1 Mathieu), Busquets, Iniesta (77. Xavi) - Messi, Suárez (90.+5 Pedro), Neymar. Trenér: Enrique.