Barcelona rozdrtila Levante, Realu zařídil výhru mladý Isco

18. 8. 2013 20:50
Svěřenci kouče Martina nasázeli šest branek v prvním poločase. Messi dal dvě branky, Neymar nastoupil po přestávce.
Radost fotbalistů Barcelony, kteří na úvod La ligy rozstříleli Levante.
Radost fotbalistů Barcelony, kteří na úvod La ligy rozstříleli Levante. | Foto: Reuters

Barcelona - Sedm gólů nasázeli fotbalisté Barcelony v úvodním kole španělské Primera Division. Svěřenci kouče Martina vůbec nešetřili Levante, které rozdrtili 7:0. Šest branek přitom dali již v prvním poločase.

Dvakrát se trefili Lionel Messi a Pedro Rodriguez. Po jedné brance přidali Alexis Sánchez, Dani Alves a Xavi Hernandez. Brazilská posila Neymar nastoupila až ve druhém poločase a gólově se neprosadila.

Messi dal v nedělním utkání již 350. gól ve své kariéře mezi dospělými. A Barcelona zaznamenala nejvyšší výhru v úvodním ligovém zápase v historii. Dosud bylo maximem vítězství 8:2 nad San Sebastianem z roku 1950.

Betis Sevila vyslal vizitku do Jablonce

O poznání náročnější premiéru zažili fotbalisté Realu Madrid. Ti prohrávali v domácím utkání s Betisem Seville od 14. minuty, kdy brankáře Lopeze překonal Molina.

Ancelottiho tým sice zásluhou Francouze Karima Benzemy rychle vyrovnal, ale poté se ne a ne prosadit podruhé. Tribuny na stadionu San Bernabeu už začínaly být nervózní, když v 86. minutě rozhodl o tříbodovém zisku mladík Isco. Ten mimochodem asistoval i u první trefy Bílého baletu.

Betis Sevilla sice nezískal ani bod, na Realu ale zanechal velmi dobrý dojem a vyslal velmi působivou vizitku do Jablonce, který bude v týdnu soupeřem španělského celku ve 4. předkole Evropské ligy.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

FC Barcelona - Levante 7:0 (12. a 41. z pen. Messi, 26. a 73. Pedro, 3. Sanchez, 24. Alves, 45. Xavi)

Pamplona - Granada 1:2 (57. Puňal - 38. El Arabi, 45.+2 Yebda), Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (26. Benzema, 86. Isco - 14. Molina),

FC Sevilla - Atlético Madrid 1:3 (37. Perotti - 35. a 79. Diego Costa, 90. Cristian Rodríguez).