16. 5. 2010 21:04
Barcelona - Valladolid 4.0, Malaga - Real Madrid 1:1
Barcelona slaví titul
Barcelona slaví titul | Foto: Reuters

Barcelona - Mise Realu Madrid se letos nezdařila. Titul ve španělské La Lize získala totiž definitivně Barcelona, která v nedělním utkání závěrečného kola porazila na Nou Campu jednoznačně Valladolid 4:0.

Výběr Josepa Guardioly tak dokázal obhájit mistrovský primát z minulého roku. Real naopak doplatil zejména na fakt, že obě vzájemná derby, zvaná jako El Clásico, prohrál.

Bílý Balet, který před zahájením ročníku do přivedl do svých řad Portugalce Cristiana Ronalda, Brazilce Kaká, nebo Španěla Xabiho Alonsa, tak zůstane letos bez jediné trofeje.

V domácím poháru totiž ostudně vypadl s Alcorcónem, v Lize mistrů zase ukončil jeho působení v osmifinále Lyon. Nevyhrál ani ve svém závěrečném zápasu sezony, když jen remizoval v Málaze 1:1.

Situace kolem dalšího působení trenéra Manuela Pelegriniho je proto nejasná.

Barcelona měla před nedělním úvodním výkopem zápasu s Valladolidem vše ve svých rukou a za svým cílem šla zcela jednoznačně.

Už v sedmadvacáté minutě ji pomohla vlastní branka hostujícího Prieta a natěšené fanoušky rozjásal o chvíli později i Pedro, který těžil z předchozí práce Messiho.

Argentinský fenomén pak sám ve druhé půli přidal další dvě trefy, a po závěrečném hvizdu mohl slavit dvacátý titul Barcelony v historii.

Santander - Gijón 2:0