Barcelona porazila Sevillu a španělskou ligu vede o osm bodů

28. 2. 2016 22:37
Lionel Messi se raduje z gólu Barcelony
Lionel Messi se raduje z gólu Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony otočili zápas 26. kola španělské ligy s FC Sevilla a zvítězili 2:1. V čele tabulky mají náskok osmi bodů na druhé Atlético Madrid. Katalánský celek prodloužil sérii bez porážky na 34 soutěžních utkání, čímž vyrovnal rekord Realu Madrid ze sezony 1988/89. V lize Barcelona zvítězila devětkrát za sebou se skóre 29:6.

Zápas proti Seville začal pro úřadujícího mistra smolně. Ve 14. minutě Messi zakroutil rohový kop na tyč, míč se odrazil k Suárezovi a ten trefil břevno. O chvíli později navíc otevřel skóre po Trémoulinasově centru nikým nehlídaný Vitolo.

V 31. minutě vyrovnal Messi, který vstřelil šestý soutěžní gól z přímého kopu v této sezoně, což se žádnému jinému hráči ve španělské lize nepovedlo. Krátce po změně stran domácí dokonali zvrat, po rychlé kombinaci uvnitř pokutového území Sevilly se prosadil poprvé v tomto ročníku La Ligy stoper Piqué.

Villarreal porazil předposlední Levante 3:0 a přiblížil se k třetímu Realu na rozdíl dvou bodů. Domácí vstřelili všechny branky po protiútocích. Skóre otevřel ve 12. minutě útočník Baptistao, který po Brunově pasu za obranu z úhlu překonal gólmana Marina. Na dalších dvou trefách měl zásluhu Adrián, který nejprve asistoval Castillejovi u jeho prvního zásahu za Villarreal a krátce po změně stran sám upravil na 3:0.

Pokud by Villarreal udržel stávající formu, mohl by ohrozit stálou nadvládu tria Barcelona, Atlético a Real Madrid. To se naposledy povedlo Valencii v sezoně 2011/12, kdy skončila třetí. "Žlutá ponorka", která ve čtvrtek vyřadila ve 2. kole Evropské ligy Neapol, bodovala v 13. zápase domácí nejvyšší soutěže za sebou a posedmé v řadě udržela na svém stadionu čisté konto.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:

Villarreal - Levante 3:0 (12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrián), Valencie - Bilbao 0:3 (73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz), La Coruňa - Granada 0:1 (24. El Arabi z pen.), FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (31. Messi, 48. Piqué - 20. Vitolo)