Barcelona porazila Valencii 2:0 a drží Real za sebou

18. 4. 2015 18:35
Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize nad Valencií 2:0 a i po 32. kole povedou tabulku.
Luis Suárez se raduje z gólu Barcelony
Luis Suárez se raduje z gólu Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona  - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lizenad Valencií 2:0 a i po 32. kole povedou tabulku. Už v první minutě vstřelil rozhodující gól Suárez. Uruguayský kanonýr dal v této sezoně jedenáct branek, z toho deset v roce 2015. V nastavení pojistil náskok 400. gólem za Barcelonu Messi.

Druhý Real Madrid i přes Ronaldovu neproměněnou penaltu porazil Málagu 3:1. Atlético Madrid vyhrálo v La Coruni 2:1 a podeváté v řadě bodovalo. Oba góly hostů vstřelil Griezmann.

Barcelona se ujala vedení z protiútoku. Messi poslal přihrávku do vápna Suárezovi a ten prostřelil gólmana Alvese. O několik minut později mohlo být vyrovnáno. Piqué ve vápně fauloval, ale záložník Valencie a nejlepší střelec týmu Parejo penaltu nekopl dobře a gólman Bravo jej vychytal.

Hosté byli po zbytek prvního poločasu aktivnější, vyrovnat ale nedokázali. V závěru naopak překonal Alvese nadvakrát Messi.

Real byl od začátku duelu s Málagou aktivnější a v 24. minutě z tlaku vytěžil první branku, kterou po Ronaldově centru z přímého kopu vstřelil obránce Ramos.

V 67. minutě dostal Ronaldo možnost zvýšit z penalty, trefil však pouze tyč, což se mu v Realu stalo poprvé. Dvě minuty nato si ale připsal druhou asistenci v zápase, na konci pohledné kombinace byl Rodríguez.

Chvíli poté Málaga vstřelila kontaktní branku, hlavou se prosadil Juanmi. Na víc se ale hosté nezmohli a v závěru uzavřel skóre na 3:1 Ronaldo.

Griezmann znovu potvrdil formu a v prvním poločase La Coruni vstřelil dvě branky a rozhodl o výhře třetího Atlética. Francouzský reprezentační útočník si připsal dvacátý ligový gól v sezoně, jen v dubnu se trefil už šestkrát. V tabulce střelců La Ligy se osamostatnil na třetím místě s velkou ztrátou na Ronalda a Messiho.

Za domácí v závěru pouze zkorigoval stav Riera, podesáté za sebou však La Coruňa nedosáhla na tři body.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

FC Barcelona - Valencie 2:0(1. Suárez, 90.+4 Messi), La Coruňa - Atlético Madrid 1:2 (78. Riera - 5. a 22. Griezmann), Real Madrid - Málaga 3:1 (24. Ramos, 69. Rodríguez, 90.+2 Ronaldo - 71. Juanmi)

1. FC Barcelona 32 25 3 4 89:19 78
2. Real Madrid 32 25 1 6 95:28 76
3. Atlético Madrid 32 21 6 5 61:26 69
4. Valencie 32 19 8 5 56:25 65
5. FC Sevilla 31 19 5 7 57:36 62
6. Villarreal 31 14 9 8 44:30 51
7. Málaga 32 13 7 12 35:38 46
8. Espaňol Barcelona 32 11 9 12 39:40 42