Barcelona přestřílela Mallorku, Messi smazal rekord Pelého

11. 11. 2012 23:30
Fotbalisté Barcelony vyhráli na hřišti Mallorky 4:2 a Messi 76. gólem v sezoně překonal rekord Pelého.
Messi slaví 76. gól v sezoně
Messi slaví 76. gól v sezoně | Foto: Reuters

Madrid - Vedoucí Barcelona opět vyhrála, tenotkrát přestřílela Mallorku na jejím hřišti 4:2. Lionel Messi dal v tomto roce už 76. gól a překonal tak v tomto měřítku legendárního Pelého z roku 1958.

Pokud se argentinskému kanonýrovi povede nastřílet ještě devět gólů překoná i celosvětový rekord Němce Gerda Müllera z roku 1972.

Katalánce poslal na Mallorce do vedení v 28. minutě Xavi, v posledních dvou minutách prvního poločasu přidali další dvě branky Messi a Tello.

Domácí zdramatizovali duel po přestávce, když mezi 55. a 58. minutou snížili na rozdíl jediné branky Pereira a z penalty Víctor.

Barcu uklidnil dvacet minut před koncem svým druhým zásahem Messi. Vedoucí střelec španělské ligy si v tabulce střelců polepšil na patnáct branek.

Real se natrápil s Levante

Barcelonský rival z Madridu se nadřel na výhru proti Levante. V těžkém terénu se sice ujal v 21. minutě vedení, když se po standardní situaci rychle zorientoval před brankou Ronaldo. Ten už ale po jednom ze soubojů kvůli natrženému obočí do druhého poločasu nenastoupil.

Realu podmáčené hřiště znemožňovalo jejich technickou hru. Po změně stran tak vyrovnal střídající útočník Ángel. V závěru se minutu po příchodu na hřiště ovšem trefil madridský talent Morata.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Valladolid - Valencie 1:1 (63. Víctor Pérez z pen. - 14. Cissokho), Bilbao - FC Sevilla 2:1 (27. De Marcos, 45.+1 Susaeta - 79. Negredo z pen.), Mallorca - FC Barcelona 2:4 (55. Pereira, 58. Víctor z pen. - 44. a 70. Messi, 4. Xavi, 45. Tello), Atlético Madrid - Getafe 2:0 (24. Adrián, 43. Arda Turan), Levante - Real Madrid 1:2 (62. Ángel - 21. Ronaldo, 84. Morata).

1. FC Barcelona 11 10 1 0 36:14 31
2. Atlético Madrid 11 9 1 1 24:11 28
3. Real Madrid 11 7 2 2 27:8 23
4. Betis Sevilla 11 6 1 4 18:17 19
5. Málaga 11 5 3 3 15:9 18
6. Levante 11 5 2 4 13:16 17
7. Vallecano 11 5 1 5 16:25 16
8. Valladolid 11 4 3 4 16:12 15