Barcelona přiveze na zápas s Plzní všechny své hvězdy

30. 10. 2011 16:15
Nepřijedou jen dlouhodobě zranění Afellay a Pedro
Lionel Messi v sobotu vstřelil hattrick do sítě Mallorky
Lionel Messi v sobotu vstřelil hattrick do sítě Mallorky | Foto: Reuters

Barcelona - Trenér Barcelony Pep Guardiola přiveze na utkání Ligy mistrů s Plzní všechny hvězdy svého týmu. Na seznam hráčů směřujících do Prahy se dostal i útočník Alexis Sánchez, který se přes měsíc léčil kvůli natrženému svalu.

V Guardiolově výběru chybějí jen dlouhodobě zraněný záložník Ibrahim Afellay a útočník Pedro Rodríguez, který si ve středečním ligovém zápasu s Granadou poranil vazy v kotníku.

Naopak letní nákup Barcelony Sánchez by mohl od lékařů dostat zelenou, aby od pondělí naplno trénoval.

Do nominace se dostal i mladý útočník Isaac Cuenca, který debutoval v "áčku" Barcelony v úvodním utkání proti Plzni a v sobotu proti Mallorce (5:0) si připsal první gól. Z mladíků jsou na soupisce ještě stoper Fontás a Oier.

VIDEO Barca v generálce na Plzeň deklasovala Mallorku
Plzeň v generálce na Barcelonu deklasovala Hradec 5:0

Přijede i Lionel Messi, který si připravil stylovou odpověď pro ty, kdo zpochybňovali jeho aktuální formu.

Argentinský fotbalista v sobotním ligovém zápase pomohl Barceloně čistým hattrickem během 17 minut k drtivé výhře nad Mallorkou 5:0 a na dálku poslal i varování do Plzně.

Messi: Je šílené tvrdit, že jsem v krizi

Messi před duelem s Mallorkou nedal gól ve třech zápasech, neprosadil se ani proti Plzni v úvodním vzájemném utkání na Nou Campu. Ale proti Mallorce nejlepší hráč světa znovu oslnil a užíval si pocity satisfakce.

"Je šílené tvrdit, že jsem byl krizi jen kvůli tomu, že jsem tři zápasy neskóroval," uvedl po utkání Messi, který se třinácti trefami vede tabulku kanonýrů španělské La Ligy.

I když měl ze svého sobotního počinu radost, podle svého zvyku zopakoval, že na první místo vždy staví týmový úspěch.

"Nestarám se o to, kolik gólů nastřílím. Jde mi jen o to, jestli vyhrajeme," řekl Messi, jehož tým je na druhém místě s jednobodovou ztrátou na Real Madrid, ale dnes se může do čela znovu vrátit Levante, pokud porazí Pamplonu.

Messiho se zastávali i čelní kluboví představitelé. Viceprezident klubu Josep Maria Bartomeu řekl, že čtyřiadvacetiletý fenomén pro mužstvo odvádí neocenitelné služby i ve chvílích, kdy se mu střelecky nedaří.

"V každém utkání ukazuje, že je neuvěřitelným hráčem. O tom nikdy nebylo pochyb. On rozhoduje, ať skóruje, nebo ne," řekl Bartomeu na adresu Messiho, který má na kontě 199 branek za Barcelonu.

Dělí ho 36 zásahů od toho, aby vyrovnal nejlepšího střelce historie "Barcy" Cesara Rorigueze. Ztrátu může o něco snížit už v úterý proti Plzni.

Valdés může v Praze překonat brankářský rekord Barcy

Brankář Barcelony Víctor Valdés může v zápase s Plzní překonat klubový rekord v neprůstřelnosti, který od sezony 1972/73 drží Miguel Reina.

Victor Valdés
Victor Valdés | Foto: Reuters

Odchovanec katalánského týmu neinkasoval už osmkrát v řadě a k rekordnímu zápisu mu chybí vydržet bez obdržené branky ještě 37 minut.

Valdés udržel osmou nulu v zápase s Mallorkou. Čisté konto předtím uhájil ještě sedmkrát, včetně utkání Ligy mistrů na Nou Campu proti Plzni.

Celkově už nastřádal 787 minut a o rekord může připravit Miguela Reinu, otce současné jedničky Liverpoolu Pepeho Reiny.

Pokud by se počítaly jen ligové zápasy na domácím hřišti, měl by Valdés ještě lepší bilanci. Na Nou Campu naposledy inkasoval před 813 minutami, poslední gól zde dostal ve 29. kole minulé sezony v dubnu s Almerií.