reklama

Barcelona oznamuje Neymarovi: Na olympiádu můžeš, na Copu Américu ne

Neymar v dresu brazilské reprezentace. Neymar v dresu brazilské reprezentace. autor: Reuters
Hvězdný útočník Neymar dostal od Barcelony svolení startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Účast na Copě América katalánský celek čtyřiadvacetiletému fotbalistovi povolit nechce.

Barcelona - Hvězdný útočník Neymar dostal od Barcelony svolení startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Účast na Copě América katalánský celek čtyřiadvacetiletému fotbalistovi povolit nechce, aby měl čas na odpočinek po klubové sezoně. Brazilská fotbalová federace, která podle televizní stanice Globo dostala od Barcelony vyrozumění v pátek, chce ještě o Neymarův start na červencovém turnaji v USA bojovat.

Olympijský turnaj fotbalisté Brazílie ještě nikdy nevyhráli, nyní budou navíc o zlato usilovat na domácí půdě, proto je pro ně Neymarova účast v Riu prioritou. Olympiáda však nepatří mezi soutěže FIFA, takže kluby na ni nemusejí hráče uvolňovat.

Neymar by rád hrál na obou akcích. Dokonce navrhoval, že by na Copě América mohl nastupovat až od čtvrtfinále. Barcelona však trvá na tom, že bude v létě reprezentačnímu kouči Dungovi k dispozici jen na jednom turnaji.

reklama