Barcelona rozdrtila Getafe, řádilo hvězdné útočné trio

28. 4. 2015 22:19
Trio Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar přispělo pěti zásahy a společně už v této sezoně nastříleli 71 ligových gólů.
Lionel Messi slaví jednu z branek.
Lionel Messi slaví jednu z branek. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony deklasovali v dnešní předehrávce španělské ligy Getafe 6:0 a před druhým Realem Mardid vedou tabulku o pět bodů.

Trio Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar přispělo pěti zásahy a společně už v této sezoně nastříleli 71 ligových gólů. Tolik branek nemá na kontě 18 z 20 španělských týmů. Ve všech soutěžích už hvězdná trojice překročila o dvě branky hranici 100 gólů.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě z pokutového kopu Messi. Argentinský kanonýr, jenž v této sezoně zahodil penaltu ve čtyřech důležitých zápasech, tentokrát zvolil "dloubák" do středu branky po vzoru Antonína Panenky a uspěl.

O vítězství pak lídr tabulky rozhodl třemi góly v rozmezí pěti minut v polovině prvního poločasu, kdy se trefili Suárez, Neymar a Xavi, jenž hrál 501. soutěžní zápas za katalánský velkoklub. Uruguayský kanonýr pak do přestávky přidal ještě druhý gól, dvě minuty po příchodu ze šaten ze znovu trefil i Messi.

Messi tak má nyní na kontě 38 ligových branek a o jedinou zaostává za Cristianem Ronaldem z Realu. Neymar zaokrouhlil svůj účet na 20 zásahů, Suárez dal 13 gólů.

Ve všech soutěžích společně dosáhli na součet 102 gólů. Messi se na tom podílel 49 zásahy, Neymar přidal 32 a Suárez, jenž si do konce října odpykával disciplinární trest, 21. Překonali tak rekordní stovku, na kterou v sezoně 2008/09 dosáhli Messi (38), Thierry Henry (26) a Samuel Eto'o (36).

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

FC Barcelona - Getafe 6:0 (9. z pen. a 47. Messi, 25. a 40. Suárez, 28. Neymar, 30. Xavi), Bilbao - San Sebastian 1:1 (52. Aduriz z pen. - 60. De La Bella), Levante - Córdoba 1:0 (41. Barral).

1. FC Barcelona 34 27 3 4 97:19 84
2. Real Madrid 33 26 1 6 99:30 79
3. Atlético Madrid 33 22 6 5 64:26 72
4. Valencie 33 20 8 5 60:25 68
5. FC Sevilla 33 20 6 7 60:37 66
6. Villarreal 33 14 11 8 44:30 53
7. Málaga 33 13 8 12 36:39 47
8. Bilbao 34 13 8 13 34:38 47