Aktualizováno 6. 3. 2016 22:30
Fotbalová Barcelona jde ve španělské lize do trháku na třetí Real Madrid má po dnešní výhře v Eibaru už dvanáctibodový náskok.
Fotbalisté Barcelony se radují ze čtyř branek na hřišti v Eibaru.
Fotbalisté Barcelony se radují ze čtyř branek na hřišti v Eibaru. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 28. kole španělské ligy na hřišti Eibaru 4:0 a v čele tabulky mají stále náskok osmi bodů před Atléticem Madrid, které vyhrálo 3:1 ve Valencii. Katalánský celek prodloužil rekordní tažení na 36. soutěžní duel bez porážky. Eibar prohrál počtvrté v řadě.

V útoku Barcelony nemohl kvůli kartám nastoupit Neymar, dvacetiletý El Haddadi jej ale úspěšně nahradil a už v osmé minutě druhým gólem v sezoně otevřel v Eibaru skóre. Do přestávky ještě navýšil náskok po průniku středem hřiště Messi.

Argentinský kanonýr se v druhém poločase prosadil podruhé, když využil penaltu nařízenou po Ramisově ruce. Messi dal v 35 soutěžních zápasech v této sezoně stejný počet branek. Na konečných 4:0 pro hosty upravil v závěru Suárez a s 26 trefami ztrácí jediný gól na nejlepšího střelce La Ligy Ronalda. Trio Suárez, Messi a Neymar v této sezoně dohromady zaznamenalo už sto soutěžních zásahů.

Griezmann dal patnáctý gól v sezoně

Atlético poslal do vedení ve Valencii v 24. minutě Griezmann, s 15 góly nejlepší střelec týmu. Osmi z nich otevřel skóre ligových zápasů, což se kromě něho povedlo pouze Benzemovi z Realu Madrid.

Radost ale hostům vydržela pouze čtyři minuty, neboť se podruhé v tomto týdnu prosadil ruský reprezentant Čeryšev. Kmenový hráč Realu Madrid k rozhodujícímu zásahu v Málaze (2:1) nyní přidal vyrovnávací gól. Atlético inkasovalo soutěžní branku po 522 minutách.

Druhý poločas ale patřil madridskému klubu. V 63. minutě do zápasu vstoupil za Atlético Torres a o chvíli později skóroval. Jedenatřicetiletý útočník se jakožto střídající hráč přímo podílel na pěti brankách v této sezoně (tři dal a na dvě přihrál), což se nikomu jinému ve španělské lize nepodařilo. Pět minut před koncem upravil stav Ferreira Carrasco, který na hřiště také přišel až v průběhu utkání.

V zápase mezi Betisem Sevilla a Granadou domácí výhrou 2:0 prodloužili sérii utkání bez porážky na šest. Ve vyhroceném duelu rozdal rozhodčí Villanueva 14 karet (2 červené a 12 žlutých), což je nejvíce od března 2013. Tehdy u toho byla také Granada, v zápase s Levante byli hráči kartou potrestáni šestnáctkrát.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

La Coruňa - Málaga 3:3 (43. Borges, 69. Cartabia, 80. Lucas - 29. Charles, 63. Camacho, 89. vlastní Arribas), Betis Sevilla - Granada 2:0 (85. N'Diaye, 90.+5 Castro), Eibar - FC Barcelona 0:4(41. a 76. z pen. Messi, 8. El Haddadi, 84. Suárez), San Sebastian - Levante 1:1 (14. Reyes - 24. Deyverson), Sporting Gijón - Bilbao 0:2 (27. Beňat, 59. De Marcos), Valencie - Atlético Madrid 1:3 (28. Čeryšev - 24. Griezmann, 72. Torres, 85. Ferreira Carrasco).