reklama

Barcelona si z konce vítězné série na Nou Campu nedělá hlavu

Lionel Messi to měl proti obráncům Valencie těžké. Lionel Messi to měl proti obráncům Valencie těžké. autor: Reuters
Fotbalisté Barcelony utrpěli první domácí porážku od loňského května, kdy na Nou Campu podlehli v Lize mistrů Bayernu Mnichov 0:3.

Barcelona - Fotbalisté Barcelony utrpěli první domácí porážku od loňského května, kdy na Nou Campu podlehli v Lize mistrů Bayernu Mnichov 0:3.

Po sobotní prohře 2:3 s Valencií nejspíš Katalánci po dlouhých 59 kolech přijdou o první místo ve španělské lize, velkou hlavu si z toho ale nedělají. Věří, že ve zbytku sezony zvládnou oba souboje s madridskými konkurenty v boji o titul Atléticem a Realem a po závěrečném kole budou v čele oni.

Ztráta vedení v lize není podstatná

"Ztratit vedení v lize je v této chvíli nepodstatné," řekl brazilský obránce Daniel Alves. "Přijít doma o tři body hodně bolí. Je možné, že nezůstaneme první, ale stále je před námi šestnáct kol a máme šanci to změnit," doplnil stoper Javier Mascherano.

Argentinský reprezentant je přesvědčen, že si Barcelona do konce sezony vezme zpět první místo, o které přijde v případě bodového zisku Atlética proti San Sebastianu či vítězství Realu na půdě Bilbaa.

"Stále nás čekají zápasy s dvěma nejbližšími konkurenty Realem a Atléticem. Je jasné, že odteď až do konce sezony si už nemůžeme dovolit žádné zaváhání," uvedl Mascherano. "Musíme zlepšit určité věci, ale nesmíme vysílat negativní zprávy. Všechno je v našich rukou a stále máme šanci ve všech třech soutěžích," dodal.

Martina porážka pořádně naštvala

Barcelona v sobotním zápase rychle vedla, jenže soupeř na přelomu poločasů otočil skóre. Pak sice Lionel Messi z penalty svým prvním ligovým gólem od konce září srovnal, jenže Valencie hned za šest minut znovu získala náskok. Katalánci už vyrovnat nestihli a přerušili sérii 25 ligových výher na Nou Campu.

"Jako každý trenér jsem z porážky naštvaný. Nedovedu si vysvětlit, co se s námi po 30 minutách stalo. V druhém poločase jsme byli úplně jiným týmem," zlobil se kouč Gerardo Martino.

Litoval nevyužitých šancí v první půli. "Pokud máte šanci skoncovat se soupeřem, musíte ji využít. Nesmíte mu dát šanci vrátit se zpět do hry. My jsme ji dnes Valencii dali a ta toho využila," konstatoval argentinský trenér.

Barcelona nemá povedenou pasáž sezony

Barcelona z posledních čtyř ligových kol třikrát nevyhrála a senzační porážkou s Valencií korunovala nejméně povedené období od začátku ligy. Katalánci jsou ale přesvědčeni, že to nebude mít žádný vliv na sebevědomí týmu.

"Všichni v týmu jsme vítězové, a když prohrajeme, cítíme se špatně. Je důležité, že to bolí. Nikdo takový pocit nechce zažívat znovu. Od pondělí už zase budeme v tom správném rozpoložení," řekl Mascherano.

reklama