Barcelona školila Borisov. Vyhrál i Arsenal s Rosickým

28. 9. 2011 23:20
Borisov - Barcelona 0:5, Valencia - Chelsea 1:1
Lionel Messi vstřelil proti Borisovu dvě branky.
Lionel Messi vstřelil proti Borisovu dvě branky. | Foto: Reuters

Praha - Pět gólů nasázeli fotbalisté Barcelony na hrišti Borisova a po jednoznačné výhře 5:0 jsou v čele skupiny H. Běloruský mistr se naopak vinou horšího skóre propadl na čtvrté místo tabulky za Plzeň, která prohrála v Miláně.

V sestavě katalánského velkoklubu nechyběl nejlepší fotbalista planety Lionel Messi a znovu byl klíčovou postavou svého týmu.

Po necelých dvaceti minutách hry si Voloďko srazil míč do vlastní branky a o tři minuty později zvýšil Pedro. Do poločasu se trefil poprvé Messi a zvýšil už na 0:3.

Plzeň z Milána body neveze. Rozhodl o tom Ibrahimovič
ŽIVĚ AC Milán - Viktoria Plzeň 2:0, rozhodla až penalta
Manchester zachránil bod s Basilejí v poslední minutě

Fenomenální Argentinec se po přestávce blýskl výstavní střelou do horního růžku a v samotném závěru výsledek pečetil David Villa.

Uspěl i londýnský Arsenal, který se doma utkal s Olympiakosem Pireus. Kanonýři vyhráli 2:1. Do zápasu je přivedl v roli kapitána uzdravený český reprezentant Tomáš Rosický a odehrál celé utkání.

Rosický vedl Arsenal jako kapitán.
Rosický vedl Arsenal jako kapitán. | Foto: Reuters

Gunners se gólově prosadili v úvodních dvaceti minutách. Nejprve se střelecky blýskl osmnáctiletý Oxlade-Chamberlain a poté i brazilský krajní bek Santos. Ten se prosadil po akci Rosického.

Hosté ještě v první půli snížili, vyrovnat se jim však nepodařilo a zatím nemají ani bod.

Arsenal je druhý za zatím suverénním Olympiquem Marseille. Ten doma v pohodě přejel německého mistra z Dortmundu a vyhrál 3:0.

Blízko ke třem bodům byla i Chelsea, ve Valencii ale nakonec pouze remizovala 1:1. Na úvodní gól Lamparda odpověděl tři minuty před koncem Soldado, který z penalty překonal brankáře Petra Čecha. Blues přesto zůstávají na čele tabulky.

Kadlec v českém souboji porazil Pudila

V zápase mezi Leverkusenem a Genkem se proti sobě postavili reprezentanti Michal Kadlec a Daniel Pudil. Šťastnější byl domácí bek, Leverkusen totiž zvítězil 2:0. Oba Češi dostali žlutou kartu.

Šachťar Doněck v sestavě s Tomášem Hübschmanem měl proti Apoelu Nikósie velkou převahu, utkání ovšem skončilo smírně 1:1.

Zenit Petrohrad porazil FC Porto 3:1 a získal první body v základní skupině G.

Nešťastnou postavou zápasu byl hostující fotbalista Jorge Fucile, který si v prvním poločase nejprve srazil do vlastní sítě střelu Širokova a v závěru úvodního dějství uviděl červenou kartu.

Zenit ve druhé půli přesilovku dokonale využil, když znovu Širokov a Danny svými góly utkání rozhodli.

Utkání 2. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Valencie - Chelsea 1:1 (0:0)
Branky: 87. Soldado z pen. - 56. Lampard. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 33.000.

Bayer Leverkusen - Genk 2:0 (1:0)
Branky: 30. Bender, 90.+1 Ballack. Rozhodčí: Kelly (Ir.). Diváci: 25.138.

Skupina F:

Arsenal - Olympiakos Pireus 2:1 (2:1)
Branky: 8. Oxlade-Chamberlain, 20. Santos - 27. Fuster. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.). Diváci: 59.000.

Olympique Marseille - Borussia Dortmund 3:0 (1:0)
Branky: 20. a 69. z pen. Ayew, 62. Remy. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 90. Ayew. Diváci: 26.142.

Skupina G:

Šachtar Doněck - APOEL Nikósie 1:1 (0:0)
Branky: 64. Jadson - 61. Tričkovski. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.). Diváci: 40.736.

Zenit Petrohrad - FC Porto 3:1 (1:1)
Branky: 20. a 63. Širokov, 72. Danny - 10. J. Rodríguez. Rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 45.+2 Fucile (Porto). Diváci: 20.000.

Skupina H:

BATE Borisov - FC Barcelona 0:5 (0:3)
Branky: 38. a 56. Messi, 19. vlastní A. Voloďko, 22. Pedro, 90. Villa. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). Diváci: 15.000.