Barcelona ve finále MS klubů smetla Santos čtyřmi góly

18. 12. 2011 13:31
Messi předčil Neymara, trefil se dvakrát
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

Jokohama - Mistrem světa klubů se v japonské Jokohamě stala podruhé v historii španělská Barcelona. Katalánský velkoklub ve finále porazil brazilský Santos jednoznačně 4:0.

Dvěma góly se na výhře podílel fenomenální Argentinec Lionel Messi, který tak v souboji hvězd předčil Brazilce Neymara.

Barcelona si zopakovala triumf z roku 2009 a získala třináctou trofej za poslední tři roky.

VIDEO Villa si zlomil na MS klubů nohu, přijde o Euro?
Neymarův Santos je ve finále MS klubů a vyhlíží Barcu
Péleho žáci umí létat! A ve finále MS klubů chtějí Barcu

Vítěz Poháru osvoboditelů působil od začátku příliš bojácným a málo aktivním dojmem a od začátku tahal za kratší konec. Poprvé Santos inkasoval po sedmnácti minutách. Parádní akci předvedl Xavi, poslal do uličky Messiho, který přehodil brankáře.

Po dalších sedmi minutách rozebrala Barca obranu brazilského celku podruhé. Dani Alves našel Xaviho a ten ve vápně nezaváhal.

Třetí hřebíček do rakve Santosu přitloukli vítězové Ligy mistrů těsně před přestávkou. Akci Messiho s Alvésem dokončil střelou do prázdné branky Fábregas.

Ve druhé půli hráči Barcelony typickým způsobem nepůjčovali soupeři míč, přesto mohl Santos snížit. Neymar ale tváří v tvář Váldesovi neuspěl.

Osm minut před koncem pak uzavřel skóre Messi, když obešel gólmana a poslal míč do sítě. Popáté v řadě tak mistrovství světa klubů vyhrál vítěz Ligy mistrů.

Třetí místo vybojoval katarský Al Sádd. Po bezbrankovém průběhu porazil japonskou Kašiwu na penalty.