Messiho rekord se zastavil na čísle 91. Real rupnul v Málaze

22. 12. 2012 22:10
Barcelona vyhrála poslední zápas roku na hřišti Valladolidu 3:1. Lionel Messi vylepšil rekord v počtu nastřílených branke za rok na 91. Real prohrál S Málagou 2:3.
Radost Lionela Messiho
Radost Lionela Messiho | Foto: Reuters

Barcelona - Ještě jedna branka navíc. Argentinský fotbalista Lionel Messi v posledním zápase roku přispěl k výhře Barcelony 3:1 nad Realem Valladolid jednou trefou a vylepšil tak vlastní rekord v počtu nastřílených gólu za rok už na 91 zásahů.

Předchozí maximum německého kanonýra Gerda Müllera z roku 1972 tak vylepšil o šest branek.

Překvapivý výsledek se urodil v Málaze, kde madridský Real prohrál 2:3.

Katalánský klub vedl v utkání asistent Jordi Roura. Hlavnímu trenérovi Tito Vilanovi lékaři opět diagnostikovali rakovinu a hned ve čtvrtek se podrobil operaci. Výhra jeho svěřenců tak patřila i jemu. Oba týmy totiž při nástupu na hřiště měly na sobě trička s nemocným trenérem.

Barcelona se dlouho nemohla prosadit, až se těsně před konce poločasu ocitl ve vápně zcela volný Xavi a překonal domácího gólmana. Messiho chvilka přišla v 60. minutě, kdy obešel tři hráče a přesnou ranou navýšil vedení.

Real také podpořil nemocného Vilanova

V závěru ještě Valladolid trochu zdramatizoval utkání, když snížil Guerra. V poslední minutě nastavení ale definitivně rohodl Tello.

Podobně jako Barcelona podpořili nemocného trenéra Katalánců i hráči Realu Madrid. Při rozcvičce v Málaze také oblékli speciální trička. Přestože jsou největšími rivaly Barcelony, podobné gesto jim nedělá problém. V minulosti obdobně mysleli na obránce katalánského celku Érika Abidala před transplantací jater. Štěstí jim ale tento akt nepřinesl.

Po bezgólovém prvním poločase totiž otevřel skóre Isco a i když díky vlastnímu gólu Sánchéze Real vyrovnal, otočit vývoj nedokázal. Ba naopak. V 65. minutě přišel na hřiště Santa Cruz a dvěma góly prakticky Málaze zajistil vítězství. Benzema totiž jen v závěru snížil. Za Madrid tentokrát nechytal Casillas.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Betis Sevilla - Mallorca 1:2 (5. Beňat - 30. Víctor, 47. Márquez z pen.), Valladolid - FC Barcelona 1:3 (89. Guerra - 43. Xavi, 60. Messi, 90.+3 Tello), Málaga - Real Madrid 3:2 (73. a 76. Santa Cruz, 49. Isco - 66. vlastní S. Sánchez, 82. Benzema), Pamplona - Granada 1:2 (7. Nino - 41. Mainz, 48. Benítez), Bilbao - Zaragoza 0:2 (31. Apono z pen., 42. Postiga).

1. FC Barcelona 17 16 1 0 57:19 49
2. Atlético Madrid 17 13 1 3 37:17 40
3. Real Madrid 17 10 3 4 41:17 33
4. Málaga 17 9 4 4 28:12 31
5. Betis Sevilla 17 9 1 7 26:28 28
6. Levante 17 8 3 6 21:24 27
7. San Sebastian 17 7 4 6 24:20 25
8. Vallecano 17 8 1 8 22:32 25