Barcelona vyhrála na hřišti Las Palmas a vede o devět bodů

Aktualizováno 20. 2. 2016 23:59
Fotbalisté Barcelony zvítězili v 25. kole španělské ligy na hřišti Las Palmas 2:1 a tabulku vedou o devět bodů před Atléticem Madrid, které má nedělní zápas s Villarrealem k dobru.
Neymar, Luis Suárez a Lionel Messi z Barcelony slaví gól v síti Las Palmas.
Neymar, Luis Suárez a Lionel Messi z Barcelony slaví gól v síti Las Palmas. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 25. kole španělské ligy na hřišti Las Palmas 2:1 a tabulku vedou o devět bodů před Atléticem Madrid, které má nedělní zápas s Villarrealem k dobru. Katalánský celek prodloužil sérii bez porážky na 32 soutěžních utkání, v lize vyhrál poosmé v řadě. Střelecké statistiky si z kádru úřadujícího mistra vylepšili útočníci Luis Suárez a Neymar.

První jmenovaný otevřel skóre po Albově přihrávce už v šesté minutě. Uruguayský kanonýr je s 25 ligovými brankami nejlepším střelcem pěti elitních fotbalových lig, o jednu trefu méně má na kontě Higuaín z Neapole. Suárez se navíc podílel na dalších deseti gólech formou asistence.

Na jeho branku brzy zareagoval Willian José, domácí však na cenný bod nedosáhli. V 39. minutě rozhodl Brazilec Neymar, který v této sezoně nastřílel už 23 soutěžních gólů. Las Palmas i přes prohru předvedlo dobrý výkon a soupeře dokonce přestřílelo 16:13.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (10. Willian José - 6. Suárez, 39. Neymar), Espaňol Barcelona - La Coruňa 1:0 (52. Asensio), Betis Sevilla - Sporting Gijón 1:1 (67. Pezzella - 65. Castro), Vigo - Eibar.3:2 (31. a 69.Guidetti, 39. Johny - 84. Berjon z pen., 87. Inui)