Barcelona vyhrála v Granadě a přiblížila se vedoucímu Realu

28. 2. 2015 18:21
Fotbalisté Barcelony vyhráli v 25. kole španělské ligy v Granadě 3:1 a přiblížili se na bod Realu Madrid.
Suárez slaví gól do sítě Granady
Suárez slaví gól do sítě Granady | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v 25. kole španělské ligy v Granadě 3:1 a přiblížili se na bod Realu Madrid. Lídr soutěže má však má k dobru nedělní domácí zápas s Villarrealem.

Katalánský tým v domácí soutěži částečně odčinil poslední nečekané selhání proti Málaze (0:1) a navázal na úterní výhru 2:1 nad Manchesterem City v úvodním osmifinále Ligy mistrů.

Barcelonu poslal do vedení v 25. minutě střelou zblízka Ivan Rakitič. Chorvatský záložník pak tři minuty po pauze připravil druhý zásah pro Uruguayce Luise Suáreze, který se dvakrát prosadil i v Manchesteru. Domácí o chvíli později utkání zdramatizovali, když Fran Rico suverénně proměnil penaltu.

Dvacet minut před koncem však favorita uklidnil třetím gólem Lionel Messi, jemuž před prázdnou branku nahrál ve formě hrající Suárez. Argentinský kanonýr dal 27. ligový gól v sezoně a dvě branky ztrácí na vedoucího střelce Cristiana Ronalda z Realu.

Čtyřmi brankami během patnácti minut se blýskl útočník Vallecana Alberto Bueno, který rozhodl o výhře 4:2 nad Levante. Šestadvacetiletý odchovanec Realu Madrid své mimořádné přestavení začal ve 23. minutě a skončil ještě před pauzou.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Granada - FC Barcelona 1:3 (53. Fran Rico z pen. - 25. Rakitič, 48. Suárez, 70. Messi), Vallecano - Levante 4:2(23., 32., 33. a 38. Bueno - 13. Víctor, 85. Uche), Vallecano - Levante 4:2 (23., 32., 33. a 38. Bueno - 13. Víctor, 85. Uche), Almería - La Coruňa 0:0, Málaga - Getafe 3:2 (10. Juanmi, 57. Darder, 68. Horta - 55. a 76. Vázquez).

1. Real Madrid 24 20 0 4 74:22 60
2. FC Barcelona 25 19 2 4 70:15 59
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50:22 53
4. Valencie 24 15 5 4 43:21 50
5. FC Sevilla 24 14 3 7 42:30 45
6. Villarreal 24 13 5 6 38:22 44
7. Málaga 25 12 5 8 29:29 41
8. Espaňol Barcelona 25 9 5 11 32:36 32