Barcelona neprohrála už 28 zápasů, tři body slaví i Real

7. 2. 2016 14:14
Barcelona vyhrála v Levante a před druhým Atléticem Madrid má ve španělské lize náskok tří bodů. Katálanci vyrovnali svůj rekord bez prohry ze sezony 2010/2011.
Luis Suárez se proti Levante prosadil v závěru.
Luis Suárez se proti Levante prosadil v závěru. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 23. kole španělské fotbalové ligy v Levante 2:0 a v čele tabulky mají před druhým Atléticem Madrid náskok tří bodů. Katalánci prodloužili svoji sérii na 28 utkání bez prohry, čímž vyrovnali svůj vlastní rekord ze sezony 2010/11. Real Madrid je po výhře 2:1 v Granadě na třetím místě o další bod zpět.

V Levante nastoupila Barcelona proti poslednímu týmu tabulky, o jednoznačný zápas ale rozhodně nešlo. Obhájci titulu se do vedení dostali ve 21. minutě, kdy si centr Jordiho Alby do brány srazil David Navarro. Už předtím rozhodčího neuznali Messimu gól kvůli ofsajdu.

Po pěti minutách sice mohl zvýšit Luis Suárez, jenže minul z malého vápna. Pak měli šance především domácí. Nejblíže vyrovnání byl Morales, který po samostatném úniku trefil tyč. Lermo a Verza zakončovali těsně vedle.

I druhý poločas začali domácí aktivně, proti střele Rossiho se výborně ukázal Claudio Bravo. To ale byla poslední větší šance Levante. Naopak proti hlavičce Rakitiče podržel svůj tým Mariňo, Suárez o chvíli později trefil tyč. Uruguayský útočník se nakonec branky dočkal v nastaveném čase, kdy utekl domácí obraně a zvýšil na konečných 2:0.

Real o výhře v Granadě rozhodl až pět minut před koncem. Po půlhodině sice vedl zásluhou branky Karima Benzemy, jenže v dalších šancích už hosté neuspěli. Domácí brankář Andrés Fernandéz se vytáhl především proti samostatnému úniku Benzemy a tvrdé ráně Modriče zpoza vápna. Naopak po hodině hry utekl obraně Realu Elarabí a vyrovnal na 1:1.

O prvním vítězství Realu ze hřiště soupeře od konce listopadu rozhodl až v 85. minutě Luka Modrič krásnou střelou přímo do šibenice. Chorvatský záložník se v lize trefil poprvé v této sezoně.

Stále bez ligové výhry je Gary Neville, který s Valencií padl na hřišti Betisu Sevilla 0:1. Bývalý anglický obránce a trenérský nováček nedokázal svůj tým dovést k vítězství už v devíti zápasech. Valencie nevyhrála celkem 12 ligových duelů a jen jeden ji dělí od nejdelší série bez výhry v klubové historii z roku 1986.

V souboji o pohárovou Evropu remizovala Celta Vigo se Sevillou 1:1. Hosté tak udrželi páté místo i přesto, že stále čekají na výhru ze hřiště soupeře. Celta na Sevillu na sedmém místě ztrácí dva body, za šestým Bilbaem zaostává jen o skóre.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Sporting Gijón - La Coruňa 1:1 (32. Jony - 41. Luis Alberto), Levante - FC Barcelona 0:2 (21. vlastní Navarro, 90.+2 L. Suárez), Betis Sevilla - Valencie 1:0 (49. Castro), Vigo - FC Sevilla 1:1 (64. Beauvue - 43. Carrico), Granada - Real Madrid 1:2 (60. Elarabí - 30. Benzema, 85. Modrič)