Barcelona vyválčila ve Valencii bod a udržela si v čele tabulky čtyřbodový náskok

26. 11. 2017 22:48
Fotbalisté Barcelony ve šlágru španělské ligy remizovali ve Valencii 1:1. V čele tabulky tak mají před svým soupeřem stále čtyřbodový náskok. Oba týmy zůstaly i po 13. kole společně s třetím Atléticem Madrid neporaženy. Barcelona se musela vypořádat se širokou marodkou, poprvé od loňského března za ni ale v La Lize nastoupil obránce Thomas Vermaelen.
S Luisem Suárezem si obrana Valencie často nevěděla rady
S Luisem Suárezem si obrana Valencie často nevěděla rady | Foto: Reuters

Valencie - Fanoušci na stadionu Mestalla před zápasem potleskem uctili památku bývalého klubového prezidenta Jaime Ortího, který v pátek zemřel. S Valencií prožil v letech 2001 až 2004 úspěšné období. Tým tehdy dvakrát opanoval domácí soutěž a triumfoval též v Poháru UEFA a evropském Superpoháru.

Barcelona byla ve Valencii aktivnější a v 31. minutě Messi střelou zpoza vápna překonal gólmana Neta, podle rozhodčího ale míč nebyl celým objemem za brankovou čárou a poločas skončil bez branek. Brazilský gólman si totiž poradil i s další Messiho šancí nebo Suárezovou střelou z úhlu.

První větší příležitost druhého poločasu si vypracoval domácí forvard Zaza, barcelonskou branku ale minul. Po hodině hry už se Valencie radovala, když po rychlé akci nacentroval po zemi Gayá na Rodriga a ten se zblízka trefil. V 82. minutě si ale na Messiho povedený centr za obranu naběhl Alba a z voleje překonal Neta.

Villarreal, se kterým se v základní skupině Evropské ligy utkala pražská Slavia, ztratil dvoubrankové vedení a se Sevillou prohrál 2:3. Na domácím stadionu podlehl poprvé v sezoně, andaluský celek naopak ukončil sérii čtyř venkovních porážek. "Žlutá ponorka" přitom začala dobře a velkou zásluhu na tom měl útočník Bacca, jenž v letech 2013 až 2015 působil právě v Seville. Nejprve rozjel akci, po které v 19. minutě vstřelil úvodní gól Bakambu, a krátce po změně stran sám skóroval.

Sevilla ale dvěma zásahy Lengleta a Vázqueze během minuty vyrovnala. Rozhodující moment přišel v 78. minutě, kdy Ruíz fauloval v pokutovém území, obdržel druhou žlutou kartu a penaltu střelou doprostřed proměnil Banega.

Las Palmas po osmi prohraných zápasech bodovalo, na hřišti San Sebastianu remizovalo 1:1 a posunulo se na předposlední místo před Alavés.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo: La Coruňa - Bilbao 2:2 (35. Adrián, 76. Schär - 16. Susaeta, 60. Williams), San Sebastian - Las Palmas 2:2 (31. Willian José, 62. Januzaj - 21. Tana, 67. Viera), Villarreal - FC Sevilla 2:3 (19. Bakambu, 53. Bacca - 56. Lenglet, 57. Vázquez, 78. Banega z pen.), Valencie - FC Barcelona 1:1 (60. Rodrigo - 82. Alba).