7. 12. 2008 23:02
Barcelona - Valencia 4:0, Gijon - Atletico Madrid 2:5
Thierry Henry zaznamenal hattrick
Thierry Henry zaznamenal hattrick | Foto: Reuters

Praha - Katalánská Barcelona i nadále vládne s šestibodovým náskokem španělské nejvyšší fotbalové soutěži. Svou současnou pohodu prezentovala i v sobotním večerním zápase čtrnáctého kola, ve kterém na domácím hřišti jasně přehrála dosud třetí Valencii 4:0.

O vývoji utkání bylo takřka rozhodnuto po úvodní půlhodině, kdy se dvakrát trefil Thierry Henry. Naděje hostů na případný zvrat pak zhatil na začátku druhé půle tvrdou střelou Daniel Alves.

Konečnou podobu výsledku nakonec ještě dal jedenáct minut před koncem Henry, jenž tak završil svůj hattrick.

V dřívějším duelu pak uspělo i Atletico Madrid, které přestřílelo Sporting Gijon 5:2. Na vítězství se podíleli nejenom dvougóloví střelci Sergio Aguero či Diego Forlan, ale také český reprezentační bek Tomáš Ujfaluši.

Ten inkasoval čtvrt hodiny před koncem žlutou kartu.

Hořkou remízu uhráli pak v neděli fotbalisté Osasuny. Ti vedli ještě dvaatřicet minut před koncem zápasu nad Valladolidem 3:0, ovšem v závěru se pak museli spokojit jen s bodem. V dresu smutnějšího týmu odehrál celých devadesát minut Jaroslav Plašil.

Real padl doma se Sevillou a je už pátý

Skutečnou bitvu mezi sebou na závěr svedli ve večerní dohrávce Real Madrid a FC Sevilla. Zaplněné San Bernabeu vidělo úvodní branku už po třech minutách hry, kdy zaváhání gólmana Casillase potrestal Correira.

„Bílý balet" sice odpověděl po čtvrt hodině hry zásluhou Raula, ale do poločasové přestávky ještě inkasoval po důrazné hlavičce Romarica a pohotové střele Kanouteho.

Svěřenci kouče Schustera hnáni svými fanoušky ovšem ve druhé půli zapnuli na vysoké obrátky a díky dvěma slepeným gólům vyrovnali, jenže plány jim paradoxně zhatil Arjen Robben. Ten si nechal udělit za zbytečné protesty druhou žlutou kartu a byl následně vyloučen.

Oslabený Real pak inkasoval pět minut před koncem, kdy utekl po křídle Kanoute a jeho centr dopravil za Casillasova záda Renato.

Sevilla se díky vítězství posunula na čtvrté místo. Naopak Real spadl až na příčku pátou a židle pod trenérem Schusterem se začíná opět povážlivě klepat.

Gijon - Atletico Madrid 2:5 (1:2)