Barcelona znovu ztratila, s Osasunou remizovala 2:2

31. 8. 2019 21:03
Fotbalisté Barcelony ve třetím kole španělské ligy znovu ztratili body, poté co na hřišti nováčka Osasuny Pamplona pouze remizovali 2:2.
Rafinha z Barcelony se ocitl na zemi
Rafinha z Barcelony se ocitl na zemi | Foto: Reuters

Po prohře z úvodního utkání ligy proti Bilbau jde již o druhé zaváhání obhájců titulu. Do barcelonské historie dnes vstoupil její teprve šestnáctiletý útočník Ansu Fati, autor prvního gólu hostů se totiž stal nejmladším střelcem klubu v La Lize.

Domácí zaskočili věhlasného soupeře v 7. minutě, kdy si na centr za obranu výborně naběhl Roberto Torres. Barceloně se podařilo vyrovnat šest minut po přestávce díky hlavičce Fatiho, mladíka z afrického státu Guinea-Bissau, který byl přitom na hřišti jen pár minut. V 64. minutě otočil skóre Arthur. Osasuna ale dokázala vyrovnat, v 81. minutě se z pokutového kopu prosadil opět Torres.

Barcelona má po třech kolech na kontě jediné vítězství, minule doma porazila Betis 5:2. V prvním utkání sezony prohráli svěřenci Ernesta Valverdeho 0:1 na hřišti Bilbaa. "Blaugranas" se stále musejí obejít bez zraněného Lionela Messiho, k dispozici v Pamploně nebyl ani Luis Suárez, který si právě proti Bilbau poranil lýtkový sval. I proto dostal Fati šanci.

"Nehráli jsme vůbec dobře, přímo hrozně," zlobil se kouč Valverde, který hvězdný tým povede 23. října v Praze proti Slavii v Lize mistrů. "Ve druhém poločase jsme už měli navrch. Dostali jsme se do vedení a měli vše ve svých rukou, ale oni vyrovnali díky absurdní penaltě," dodal.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo: Pamplona - FC Barcelona 2:2 (7. a 81. Torres z pen. - 51. Fati, 64. Arthur).

1. Bilbao 3 2 1 0 4:1 7
FC Sevilla 3 2 1 0 4:1 7
3. Atlético Madrid 2 2 0 0 2:0 6
4. Pamplona 3 1 2 0 3:2 5
5. FC Barcelona 3 1 1 1 7:5 4
6. Real Madrid 2 1 1 0 4:2 4
7. Valladolid 2 1 1 0 3:2 4
8. Alavés 2 1 1 0 1:0 4