Barcelona zvítězila v derby nad Espaňolem a dál vede tabulku

25. 4. 2015 18:35
Barcelona zvítězila v městském derby v 33. kole španělské fotbalové ligy nad Espaňolem 2:0.
Lionel Messi a Neymar slaví gól Barcelony
Lionel Messi a Neymar slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Barcelona zvítězila v městském derby v 33. kole španělské fotbalové ligy nad Espaňolem 2:0 a před nedělním zápasem Realu na hřišti Celty Vigo zvýšila náskok v čele tabulky na pět bodů.

O výhru favorita se po krásných akcích v první půli postarala dvojice Neymar - Messi. Nejprve se po zpětné přihrávce Alby a chytrém přenechání míče od Suáreze trefil brazilský útočník. Jeho argentinský spoluhráč skóroval o osm minut později, kdy prostřelil domácího brankáře Casillu z téměř nulového úhlu.

Barcelona si zápas po přestávce zkomplikovala, protože Alba dostal během jediné minuty dvě žluté karty a byl vyloučen. Nejprve za zakopnutí míče a poté za následné protesty.

I tak si ale hosté výhru hlídali, Messi ještě trefil tyč. Na druhé straně sice dvakrát zahrozil Stuani, ale Bravo čisté konto udržel. Vyloučen byl v závěru také domácí Moreno, i on dostal dvě žluté karty během jediné minuty.

Třetí místo si drží Atlético Madrid, které bez problémů porazilo Elche 3:0. Všechny góly dali domácí po přestávce, hned dvakrát se prosadil třetí nejlepší střelec soutěže Antoine Griezmann. Na kontě má již 22 branek, více nikdy francouzský hráč ve španělské nejvyšší soutěži v jediné sezoně nenastřílel.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (17. Neymar, 26. Messi), Atlético Madrid - Elche 3:0 (53. a 77. Griezmann, 63. Raúl García), Getafe - Levante 0:1(35. Casadesús), San Sebastian - Villarreal 0:0.

1. FC Barcelona 33 26 3 4 91:19 81
2. Real Madrid 32 25 1 6 95:28 76
3. Atlético Madrid 33 22 6 5 64:26 72
4. Valencie 32 19 8 5 56:25 65
5. FC Sevilla 32 19 6 7 58:37 63
6. Villarreal 33 14 11 8 44:30 53
7. Málaga 32 13 7 12 35:38 46
8. Bilbao 33 13 7 13 33:37 46