Útok snů řádil. Barca porazila Atlético a drží se Realu

11. 1. 2015 23:14
Barcelona porazila v 18. kole španělské ligy 3:1 Atlético Madrid.
Suárez, Neymar a Messi slaví gól Barcelony
Suárez, Neymar a Messi slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony ve šlágru španělské ligy doma porazili mistrovské Atlético Madrid 3:1 a po 18 kolech ztrácejí bod na vedoucí Real Madrid. Ten má však stále jedno utkání k dobru. Na Nou Campu skórovali všichni tři hvězdní Jihoameričané Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez.

Souboj druhého se třetím celkem tabulky od začátku vycházel lépe pro Barcelonu. Ve 12. minutě otevřel skóre Brazilec Neymar po Messiho akci. Domácí v prvním poločase dominovali a soupeře výrazně přestříleli. Druhý gól přidal ve 35. minutě Uruguayec Suárez po další asistenci Messiho. Argentinský útočník si však předtím zřejmě zpracoval míč rukou.

Atlético zdramatizovalo utkání krátce po přestávce. Rozhodčí po Messiho kontaktu s Gámezem odpískal penaltu, kterou v 57. minutě bezpečně proměnil Chorvat Mandžukič. Sedmadvacetiletý Messi vůbec poprvé v profesionální kariéře zavinil pokutový kop.

Srovnat se však hostům nepovedlo, navíc tři minuty před koncem se v pokutovém území dobře zorientoval Messi a pojistil výhru Barcelony svým 16. ligovým zásahem v sezoně. Katalánský tým proti Atléticu ukončil sérii šesti soutěžních zápasů bez výhry a svěřence Diega Simeoneho zdolal poprvé od května 2013.