reklama

Trpišovský zkritizoval hráče. Asi nechápou, co znamená hrát za Slavii, přidal Tvrdík

Slávista Srdjan Plavšič se snaží zkrotit míč v utkání Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa Slávista Srdjan Plavšič se snaží zkrotit míč v utkání Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa autor: Reuters
Trenéra Jindřicha Trpišovského po porážce 0:1 ve 3. kole Evropské konferenční ligy v Haifě s Maccabi mrzelo, že fotbalisté Slavie na rozdíl od minulých let opakovaně nejsou schopni ve venkovních zápasech podat takové výkony jako doma.

"Čtvrtý venkovní zápas v bouřlivé atmosféře a my nedokážeme podat výkon, který podáváme doma. Některé individuální výkony nejsou takové," divil se Trpišovský.

Famózní Ronaldo umlčel kritiky. Podívejte se, co všechno dělal, žasl Solskjaer Famózní Ronaldo umlčel kritiky. Podívejte se, co všechno dělal, žasl Solskjaer Čtěte zde

Pražané v této pohárové sezoně nejprve prohráli venku po jednom střetnutí v kvalifikaci Ligy mistrů (Ferencváros Budapešť) a Evropské ligy (Legia Varšava), porážku utrpěli i v minulém utkání Evropské konferenční ligy s Feyenoordem v Rotterdamu.

"Všechny ty zápasy byly podobné. První nebo druhou šanci soupeř promění a naopak my sami šanci neproměníme," posteskl si stratég červenobílých. "Každý tým má v Evropě rychlé hráče, takže se zápas překlopí v to, že my máme otevřené hřiště a oni chodí do brejkových situací, což jim vyhovuje," doplnil.

Podle Trpišovského navíc vyrábí jeho celek takové chyby v defenzivě, které protivníci na evropské scéně trestají. "V minulých sezonách jsme je nedělali. Není možné, abychom nabídli takové pozice. Maccabi mělo dva sólové nájezdy, což je nepřijatelné pro evropskou úroveň, to pak nejde ta utkání zvládat," zlobil se kouč českého mistra.

"Organizace hry, komunikace na hřišti a postavení i reakce na situace musí být od všech mnohem lepší," apeloval.

Slávisté podle něj musejí hrát agresivněji a důsledněji. "Měli jsme strašně moc prohraných osobních soubojů, chyběla nám agresivita v soubojích o míč. Zápasy se rozhodují v pokutových územích, to víme a říkáme to pořád dokola. Měli jsme asi 30 situací z boku pokutového území a ze 70 procent případů trefíme prvního hráče," nechápal Trpišovský množství promarněných situací.

"Ve vápně si naopak sami necháme neobsazeného hráče, při tom inkasovaném gólu to bylo od nás baroko," připomněl legendární výrok bývalého kouče české reprezentace Karla Brücknera o špatném bránění.

"Tyhle věci v Evropě na téhle úrovni nemůžete dělat. Máme zkušenost z loňska a předloňska, jak těžké je tyhle zápasy hrát. Spousta hráčů, kteří to teď hrají, si to musí uvědomit. Když do toho nedáme větší agresivitu a touhu vyhrát v osobních soubojích, bude strašně těžké v takových zápasech uspět," zopakoval Trpišovský.

Jeho svěřenci klesli ve skupině na třetí místo. Na vedoucí Feyenoord ztrácejí už čtyři body, na Haifu pak bod. Poslední je Union Berlín, který Slavia na úvod skupiny porazila doma 3:1.

"Podruhé za sebou jsme nezískali ani bod. Po třech kolech máme jen tři body, to není jednoduchá pozice. Každá ztráta v každé tabulce bolí. Staví nás to do role, že ve zbývajících zápasech potřebujeme urvat maximální počet bodů," vyhlásil Trpišovský.

Výkon svých podřízených nenechal bez povšimnutí ani předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík. "Od týmu čekám výrazně více než výkony poslední doby. Možná všichni hráči dobře nechápou, co to znamená hrát za Slavii a že nelze žít z úspěchů minulosti," napsal na svůj twitter.

reklama