Baroš: Budu si muset zvyknout. Na sudího se tu nesmí mluvit

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 3. 2013 23:00
Milan Baroš po zápase v Plzni přiznal, že si bude muset zvyknout na styl řízení českých rozhodčích. | Foto: Dalibor Sosna

Plzeň - V nedělním zápase 18. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Baníkem Ostrava byl Milan Baroš prakticky u všeho.

Poprvé po svém návratu do Ostravy nastoupil od první minuty, v prvním poločase měl tři velké gólové šance, těsně před svým vystřídáním pak v 78. minutě uviděl z rukou sudího Karla Hrubeše žlutou kartu za protesty.

Jednatřicetiletému útočníkovi se totiž nelíbilo, že sudí potrestal nastřelení Droppovy ruky v pokutovém území penaltou. Tu však David Limberský neproměnil, a zápas tak skončil 1:1.

"Nevím, jestli se k tomu můžem vyjadřovat takhle brzo po zápase, ale snad za to nedostanu pokutu. Slušným způsobem jsem se ho zeptal, proč to odpískal, říkal jsem mu: 'Co s tou rukou měl dělat?' A on mi za to dal žlutou. Tohle je hodně zvláštní," řekl Baroš novinářům na tiskové konferenci po zápase.

Milane, co jste tedy rozhodčímu po jeho rozhodnutí odpískat pokutový kop řekl?
Slušně jsem se ho jen zeptal, proč to udělal. Nechápu to, v Anglii, ve Francii a všude na světě když jsem se slušně rozhodčího zeptal, tak mi vždycky své rozhodnutí vysvětlil. Tady to tak ale asi nefunguje a na rozhodčího asi nesmíte vůbec mluvit. V první minutě mi rozhodčí řekl: 'Nechci s tebou mluvit'. Budu si na to muset zvyknout.

Byl jste překvapený, že jste na hřišti vydržel tak dlouho?
Potřeboval jsem čtrnáct dní, co jsem v Ostravě, potrénovat. Bohužel na Baníku ta možnost kvůli kvalitě trávníku moc nebyla. I tak jsem se ale po dohodě s trenérem rozhodl to zkusit. Byl jsem docela překvapený, že jsem vydržel až do 75. minuty, cítil jsem se dobře, ale pak jsem musel střídat kvůli křečím.

V prvním poločase byl Baník mnohem nebezpečnější, Vy sám jste měl tři dobré šance. Co se u nich dalo udělat lépe?
Bohužel u té tyče mi chybělo pár centimetrů. Když jsem šel sám na branku, dal jsem si to od nohy. A při té šanci bodlem jsem trefil míč do hráče před sebou.

Ve druhém poločase jste vystřihl elegantní nůžky, pak jste diváky pobavil, když jste se snažil vyšplhat na plzeňského obránce Procházku. Dnes šlo hodně poznat, že Vás fotbal zase baví...
Mě baví fotbal všeobecně, nikdy mě bavit nepřestal. Jsem moc rád, že po té dlouhé pauze můžu zase hrát. Teď doufám, že budu dávat i góly a že se posuneme nahoru v tabulce. A pak budu ještě šťastnější.

Jak moc si bodu ze hřiště lídra tabulky vážíte?
Důležitý zápas bude až v sobotu s Hradcem, ale ten bod může být nakonec klíčový a rozhodující v boji o záchranu, protože s týmy, co jsou kolem nás, máme lepší vzájemné zápasy.

Jak moc přispěl k dobrému výkonu Baníku stav hřiště?
V Plzni byl trávník ve výborném stavu a ten zápas je pak hned o poznání jinde. Spousta šancí, hra nahoru dolů. Minulý týden s Českými Budějovicemi to nemělo s fotbalem nic společného. Mělo se to odložit na lepší termín, až bude stav trávníku alespoň ve slušném stavu.

Jak byste zhodnotil šance Plzně na postup do čtvrtfinále Evropské ligy přes Fenerbahce Istanbul, který dobře znáte?
Kluci z Plzně jsou sebevědomí, uměj si výborně odskočit s míčem. Fenerbahce má sice také kvalitní hráče, ale ne takový tým, což podle mě rozhodne pro Plzeň. Už nejsou ligový tým, ale spíš evropský tým.

Ve čtvrtek bude v Plzni vyprodáno, jak by se to líbilo Vám v Ostravě?
Jestli tady bude ve čtvrtek jedenáct tisíc lidí, tak doufám, že v sobotu proti Hradci jich bude aspoň patnáct, protože liga je teď výborná a atmosféra na stadionu by tomu měla odpovídat.