Baroš dal gól s číslem 18. Pořád si drží korunu střelců

6. 4. 2009 21:22
Milan Baroš rozhodl o výhře Galatasaraye jediným gólem
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Václav Rojík

Istanbul - Milan Baroš se po návratu do Turecka hned trefil. Český útočník se jako jediný prosadil v pondělní dohrávce 26. kola tamní nejvyšší fotbalové soutěže, čímž zajistil vítězství Galatasaraye Istanbul nad Gaziantepsporem v poměru 1:0.

Reprezentační forvard vstřelil už svůj osmnáctý gól v ligovém ročníku a dál vládne tabulce střelců.

Jeho nejbližší pronásledovatel Taner Gülleri má o čtyři přesné zásahy méně. Do konce turecké Superligy zbývá odehrát osm kol a istanbulský velkoklub je čtvrtý, když na vedoucí Sivasspor ztrácí šest bodů.

Kouč Bülent Korkmaz, který v únoru nahradil Němce Skibbeho, českému hráči věří. Baroš opět odehrál celý zápas.

Zatímco v dresu národního týmu se jak proti Slovinsku, tak proti Slovensku trápil, se znakem Galatasaraye na hrudi mu to pálí o sto šest. Brankáře domácích Murata Sahina překonal v desáté minutě.

Čtěte dále: Baroš a spol. flámovali. Mokrý nechápe a chce trest

Nikdo jiný se už do střeleckých statistik nezapsal, zato v jiných kolonkách bylo rušno. U žlutých karet jméno Baroš nechybělo, kanonýr si ji vykoledoval v 67. minutě. Šlo již o jeho devátý prohřešek v této sezoně.